У 2024 році Завод спецтехніки «Техкомплект» виготовив на 37,2% продукції більше, ніж у 2023 році – і таким чином досяг довоєнних показників. За даними ІАД «Автоконсалтинг-Груп», підприємство увійшло до трійки найбільших забудовників спецтехніки в Україні.
Пальма першості у виробничій лінійці належить автогідропідйомникам. І в цьому сегменті “Техкомплект” є лідером ринку – з часткою 60%. Компанія пропонує автовишки відомих марок з Італії та Південної Кореї, встановлюючи їх на різні автомобілі.
Лідером продажів є 18-метрова модель Comet 19-2-14HQ на шасі IVECO Daily із дворядною, 7-місною кабіною. Більше половини всіх випущених автогідропідйомників припало саме на цю машину.
Близько 15% зайняли моделі південнокорейського виробництва, з висотою підйому понад 30 м. До речі, у 2025 році їхню гаму на нашому ринку поповнять ще більш «рослі» побратими, на 40 – 60 м.
Завод спецтехніки “Техкомплект” займає перше місце і на ринку кранів-маніпуляторів – з часткою 18,4%. І не випадково обсяг виробництва власних бортових платформ, з якими, як правило, і встановлюються КМУ, за підсумками 2024 року збільшився у шість разів.
Підприємство пропонує шарнірно-зчленовані крани-маніпулятори італійських марок Comet та Fassi, а також тросові моделі південнокорейського виробника HKTC (Hyundai Everdigm). Останні активно застосовують у буро-кранових установках, у сегменті яких «Техкомплект» є абсолютним лідером в Україні.
Завод увійшов до ТОП-5 вітчизняних виробників самоскидів, а серед автоцистерн посів почесне друге місце. Тут слід зазначити, що в 2024 році обсяг випуску вищезгаданих надбудов було знижено для нарощування виробництва дуже затребуваних на сьогодні автовишок і бортових платформ з КМУ.
Абсолютні лідери з динаміки зростання – бригадні автомобілі. Так, обсяг виробництва «вахтовок» на потужностях «Техкомплект» минулого року зріс у 10(!) разів.
Відмінно розвивався і напрямок з адаптації легких розвізних автомобілів (Stellantis та Renault), включаючи пікапи, у спеціалізовані машини для аварійно-ремонтних служб. Приріст тут становив 35%. За даними ІАД “Автоконсалтинг-Груп” в цьому сегменті “Техкомплект” посідає третє місце.
Окремо слід зазначити мобільні інклюзивно-ресурсні центри для обслуговування людей з інвалідністю, попит на які, враховуючи обставини, зріс.
Щодо рейтингу автомобільних брендів в обсязі готової продукції «Техкомплект» за 2024 рік, то перше місце знову за IVECO – з часткою 40%. Для порівняння, у 2020 – 2023 роках. цей показник був у районі 25 – 35%.
Друге місце посідає MAN – 12%. І це при тому, що ще в 2021 році на ці машини припадало лише 3%. Трійку лідерів замикає група Stellantis – з марками Peugeot, Сitroen, Opel та Fiat.
Вдвічі – з 3% до 6% зросла частка автомобілів Renault та Renault Trucks. Підприємство також використовувало для забудови шасі марок Ford Trucks, Foton, JAC, Isuzu, Hyundai та Mercedes-Benz.
Завод спецтехніки “Техкомплект” активно розвивав дистрибуцію автомобілів Dongfeng, а також розширив портфоліо пікапами Mitsubishi. Відсоткове співвідношення європейських та азіатських автомобільних брендів у готовій продукції підприємства, за підсумками 2024 року, становило 71% та 24% відповідно.