Польща та Німеччина занепокоєні зростанням загроз з боку РФ: що зроблять країни
Польща та Німеччина занепокоєні зростанням загроз з боку РФ: що зроблять країни

Польща та Німеччина занепокоєні зростанням загроз з боку РФ: що зроблять країни

ЄС пригрозив Росії новими санкціями через збої у навігації GPS. Про це заявила глава європейської дипломатії Кая Каллас. За її словами, Євросоюз зазнає гібридних атак у космосі через “систематичне глушіння сигналів супутникової навігації”. Тим часом у Бундесвері стурбовані гібридними загрозами з боку Росії, які зростають, розповідає FREEДOM.

ЄС готовий запровадити санкції проти Росії за зловмисну діяльність у космічному просторі, зокрема спричинення збоїв у GPS-навігації. Про це повідомила головний дипломат Європейського Союзу Кая Каллас.

“Існують ризики для наших супутників, наземної інфраструктури та космічної промисловості від кінетичної, електронної та високоенергетичної зброї. Шпигунство є постійною загрозою”, — заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас у коментарі Agence France-Presse (AFP).

У Німеччині також стурбовані зростанням загроз з боку Росії. Як повідомили в Бундесвері, до 1 квітня у ФРН буде повністю сформовано нову дивізію у складі збройних сил Німеччини. Підрозділ захищатиме стратегічні об’єкти, зокрема, порти, залізничні мережі, вантажні станції, трубопроводи, мости, шляхи перевезення військ, транспортні розв’язки. Як повідомили німецькі ЗМІ, зараз у складі сухопутних сил Німеччини — три дивізії чисельністю приблизно по 20 тисяч військових: дві танкові та одна сил швидкого реагування. Нова дивізія стане четвертим підрозділом Бундесверу.

“Росія використовує все, щоб завдати шкоди Німеччині та НАТО, але не доводячи справу до військового конфлікту й не афішуючи цього. Ми спостерігаємо ворожу діяльність проти Бундесверу, проти інфраструктури, включно зі шпигунством. Також були зафіксовані спроби проникнення на об’єкти Бундесверу. Ми постійно спостерігаємо безпілотники над тими районами, де їх насправді бути не повинно”, — зазначив командувач новим оперативним командуванням Бундесверу Александер Зольфранк у коментарі виданню Tag24.

У 2024 році міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував проведення структурної реформи німецьких збройних сил і створення єдиного оперативного командування Бундесверу. Основна мета — підготувати оборону на випадок надзвичайної ситуації. Німеччина та її союзники мають забезпечити надійне стримування, щоб нікому не спадали на думку ідеї напасти на територію НАТО, наголосив Борис Пісторіус.

“НАТО — це опора, єдина опора європейської безпеки, безпеки Європи. І для цього в наших інтересах і в нашій відповідальності, як європейців, рішуче зміцнювати цю опору потенціалом, силами, ідеями, лідерством і, звісно ж, грошима”, — зазначив Борис Пісторіус.

А ось Польща звинуватила Росію у спробах вплинути на президентську виборчу кампанію. Як повідомив віцепрем’єр-міністр країни Кшиштоф Гавковський, Росія шукає польських громадян у соцмережах, пропонуючи їм 3-4 тисячі євро за розповсюдження контенту, що містить дезінформацію. І таким чином намагається вплинути на кампанію зсередини країни. За його словами, Польща спостерігає такі спроби ще з початку року. Перший тур президентських виборів відбудеться 18 травня 2025 року. У разі необхідності другий тур відбудеться 1 червня.

“Я планую провести серйозну розмову з нашими партнерами в Європейському Союзі. Щоб вони в той чи інший спосіб брали участь на набагато вищому рівні в обороноздатності Європи загалом”, — заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

У Міноборони Польщі вважають, що з початком виборчої кампанії в країні зросте і кількість провокацій на кордоні з Білоруссю. За словами заступника міністра оборони Польщі Павела Залевського, режим у Білорусі під диктування Кремля вже кілька років використовує мігрантів, щоб дестабілізувати ситуацію на зовнішньому кордоні ЄС.

Источник материала
loader
loader