Чернігівське онлайн-медіа «Челайн» сьогодні, 3 лютого, отримало на редакційну пошту анонімного листа з погрозами про замінування шкіл, дитячих садочків та торгових центрів у місті. Про це ІМІ повідомив редактор видання Павло Солодовник.
У листі невідомий погрожує тим, що в Чернігові заміновано всі школи, дитсадки, ТРЦ, університети, коледжі, міські лікарні та ЦНАПи міста.
«Після того як вибухівки будуть приведені в дію, загине багато людей, ударна хвиля підніме кожну заміновану будівлю у повітря», — йдеться в листі. Також невідомий автор зазначає, що «власних цілей можна добитися лише шляхом масового терору та вбивством людей».
Якповідомляють медіа, хвиля повідомлень про замінування різних об’єктів сьогодні прокотилася багатьма регіонами України, зокрема у Києві, Полтаві, Житомирі, Івано-Франківську, Кременчуці, Дніпрі та інших.
Раніше, 31 січня, низка криворізьких медіа отримали повідомлення про мінування редакції. Як повідомляє ІМІ, редакція «Першого Криворізького» отримувала такі листи три дні поспіль. Того ж дня отримав листа про «замінування» й сам ІМІ.
Відзначимо, це вже не перша хвиля повідомлень про замінування, які отримують українські медіа та установи.
Вперше 14 жовтня «Детектор медіа» та низка інших українських медіа отримали листи з погрозами про замінування. Аналогічні чи схожі листи надійшли також редакціям Liga.Net, «Української правди», «Радіо Свобода», деяким філіям Суспільного, «Мультимедійній платформі іномовлення України» та низці інших. Цього ж дня хвиля повідомлень про замінування прокотилася по всій країні.
Тоді винними в замінуванні так званий терорист назвав журналісток «Радіо Свобода» Валерію Єгошину, Ірину Сисак та Юлію Химерик, які недавно випустили матеріал про те, як російське ГРУ вербує українських громадян та за невелику плату просить їх підривати військові автомобілі.
Відповідальною за замінування автор листа просив вважати «терористичну групу Fire Cells Group». Згодом журналісти «Схем» з’ясували, що особа з такими установчими даними проживає в окупованому Росією Криму та має паспорт РФ, а згадана група поширює заклики палити авто, переслідувати українських військових та вбивати топпосадовців.
Згодом Нацполіція повідомила, що перевірила всі будівлі, про замінування яких 14 жовтня масово надходили листи, — всі повідомлення виявились хибними. Переважна більшість цих листів надійшла з російських IP-адрес.
Вдруге 26 листопада «Детектор медіа» отримав листи з повідомленням про нібито замінування офісу редакції та низки інших об’єктів. Аналогічні листи отримали й кілька українських медіа, зокрема Speka, The Page, «1+1», працівники «Громадського радіо», «МПІУ» та низка інших. Ці листи також були практично ідентичного змісту, відправлені з одного домену, але підписані різними іменами.
Втретє «Детектор медіа» та низка інших видань отримали листи з погрозами про мінування редакцій медіа, різних установ та організацій у Києві й інших регіонах України 12 грудня. Автори листів звично представлялися «ветеранами АТО» та «інвалідами війни», а багатьох установ, нібито «замінованих», насправді не існує. Схожі листи тоді отримали також волинські філії НСТУ та принаймні п’ять запорізьких онлайн-медіа.
Фото ілюстративне / з відкритих джерел
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.