Декларації про посилення стійкості культурного сектору стане основою для захисту спадщини - Точицький
Декларації про посилення стійкості культурного сектору стане основою для захисту спадщини - Точицький

Декларації про посилення стійкості культурного сектору стане основою для захисту спадщини - Точицький

Декларації щодо посилення стійкості культурного сектору, яка була ухвалена на міжнародній конференції з питань культури «Співпраця заради стійкості», має стати основою для подальших дій із захисту культурної спадщини України.

Про це міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький написав у своєму блозі для Укрінформу.

"Цей документ окреслює спільні принципи та пріоритети, що мають стати основою для подальших дій з боку державних установ, представників культури та міжнародних партнерів. Ми впевнені, що Декларація стане вагомим кроком у напрямку об'єднання зусиль задля збереження і розвитку нашої культурної спадщини", - написав Точицький.

За його словами, Декларація рішуче засуджує незаконну та неспровоковану агресію Росії проти України, яка порушує міжнародне право та спричиняє знищення цивільних об’єктів, зокрема історичних міст, культурних пам’яток і музеїв. Він зазначив, що до Декларації вже приєдналися 22 країни, і цей процес триватиме.

"Особливу увагу було приділено майбутньому фінансовому забезпеченню культурних ініціатив. Планується створення Фонду української спадщини (Ukrainian Heritage Fund), який допомагатиме підтримувати та захищати культурні проєкти. Цей фонд стане практичним інструментом для мобілізації ресурсів і забезпечення довгострокової підтримки наших митців та культурних установ", - зауважив міністр.

Точицький наголосив, що Декларація закликає до створення міжнародної коаліції для боротьби з незаконним обігом культурних цінностей України, та до забезпечення розвитку механізмів запобігання розкраданню, контрабанді та продажу українських культурних артефактів. Зокрема, в рамках цієї боротьби країни-учасниці планують ініціювати санкції проти осіб та організацій, причетних до незаконних археологічних розкопок, крадіжок та пограбувань культурної спадщини, вандалізму та інших злочинів, заборонених міжнародним гуманітарним правом.

"Для реалізації ініціатив розгорне свою роботу “Платформа відновлення” (Platform for Cultural Recovery) – група експертів, які розроблятимуть рекомендації щодо інтеграції охорони культурної спадщини у процес відбудови на основні принципів Baukultur – концепції високоякісного міського планування та архітектури, яка враховує культурну спадщину та керується балансом між архітектурними, урбаністичними та культурними цілями", - додав міністр. Декларації про посилення стійкості культурного сектору стане основою для захисту спадщини - Точицький - Фото 1 В Ужгороді відкрили міжнародну конференцію «Співпраця заради стійкості» / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ

Як повідомлялося, 1 лютого в Ужгороді відбулася перша міжнародна конференція з питань культури «Співпраця заради стійкості» за участі представників понад 20 країн світу.

Результатом роботи конференції стало ухвалення Декларації щодо посилення стійкості культурного сектору України. Декларація передбачає кілька напрямків скоординованих зусиль України та міжнародних партнерів для збереження, захисту культурної спадщини та відбудови культурної інфраструктури.

Источник материала
loader