Трамп хоче закрити 100-річну лазівку, що дозволяла Shein і Temu уникати митних зборів у США
Трамп хоче закрити 100-річну лазівку, що дозволяла Shein і Temu уникати митних зборів у США

Трамп хоче закрити 100-річну лазівку, що дозволяла Shein і Temu уникати митних зборів у США

Президент США Дональд Трамп планує ліквідувати 100-річну митну лазівку, яка дозволяє компаніям Shein і Temu уникати сплати імпортних зборів. Як зауважує The Verge, йдеться про правило de minimis, згідно з яким товари вартістю до $800 можуть ввозитися до США без мит.

Цією нормою активно користуються великі онлайн-ритейлери, зокрема Shein і Temu (а ​​також незліченна кількість менших компаній), які постачають товари безпосередньо з Китаю, уникаючи зберігання на американських складах. Завдяки цьому вони пропонують покупцям товари за дуже низькими цінами.

Читайте також: Торгівля даними, примусова праця та стрімка популярність — що не так із маркетплейсом Temu

За даними Митної та прикордонної служби США, кількість посилок, що користуються лазівкою, зросла зі 139 млн у 2015 році до 1,36 млрд у 2024. 

У разі скасування норми всі товари, що надходять у США, обкладатимуться стандартними митами, а також додатковим 10-відсотковим тарифом на китайську продукцію.

Закриття лазівки може призвести до подорожчання дешевого одягу, взуття, аксесуарів і товарів для дому, до яких звикли американці. Це також ускладнить роботу дрібних бізнесів, які імпортують компоненти та матеріали партіями менш ніж $800.

Адміністрація Трампа пояснює своє рішення боротьбою з ланцюгом постачання синтетичних опіоїдів, стверджуючи, що посилки de minimis менш ретельно перевіряються та можуть використовуватися для перевезення інгредієнтів наркотиків. Зокрема це показало минулорічне розслідування Reuters, проте неясно, чи становлять такі посилки більшу загрозу, ніж більші партії товарів.

Раніше Європейський Союз в рамках боротьби з потоком імпорту з Китаю вирішив запровадити нові правила контролю над онлайн-торгівлею. Зокрема великі платформи електронної комерції, такі як Temu, Shein та Amazon Marketplace, нестимуть відповідальність за небезпечні або незаконні товари, що продаються через їхні сервіси.

Торговельні війни

Нагадаємо, на вихідних Трамп вирішив запровадити мита у 25% на товари, імпортовані з Мексики та Канади, і в 10% — з Китаю, пояснивши це необхідністю боротьби з потоком мігрантів і наркотиків до США.

Мита мали набути чинності 4 лютого, однак Трамп на 30 днів призупинив їхнє запровадження на товари з Мексики та Канади, а от Китай такої відстрочки не отримав.

У відповідь китайська влада запровадила тарифи на американський імпорт, відновивши торговельну війну між двома найбільшими економіками світу.  Ці тарифи включали 15% на імпорт вугілля та скрапленого природного газу, а також 10% на сиру нафту, сільськогосподарську техніку та деякі автомобілі.

Окрім тарифів, Китай також вжив інших заходів у відповідь на дії США, зокрема, розпочав антимонопольне розслідування щодо компанії Alphabet (Google) і вніс компанії PVH Corp і Illumina до свого списку «ненадійних структур».

Источник материала
loader
loader