Україна стає стратегічним виробником озброєння для НАТО – NYT
Україна стає стратегічним виробником озброєння для НАТО – NYT

Україна стає стратегічним виробником озброєння для НАТО – NYT

Україна перетворюється на лідера з виробництва озброєння, особливо безпілотників, і придбання української зброї може стати ідеальним вибором для західних країн.

Про це пише The New York Times.

Екс-полковник морської піхоти США Марк Кансіан, старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень, каже, що українці зараз є лідерами у світі з виробництва квадрокоптерів, які дають операторам змогу бачити поле бою і спостерігати за ним.

При цьому Рафаель Лосс, науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин, зазначає, що досвід України у створенні та боротьбі з безпілотниками вже спонукає європейські країни розглядати можливість купівлі оборонних систем в українських компаній - зараз або після закінчення війни.

"Цей інтерес викликаний усвідомленням того, наскільки швидко може розвиватися інноваційний цикл. Може минути менше місяця, перш ніж новий безпілотник в Україні буде зустрінутий адаптованою формою електронної війни в росії, яка виведе його з ладу. Західним оборонним підрядникам можуть знадобитися роки на розробку нової зброї, включно з безпілотниками, і ще більше часу на її випробування на полі бою", - йдеться в статті.

Поглиблення партнерства з українським оборонним сектором принесе користь і Україні, і її західним союзникам, зазначає оглядач видання.

Так, закупівлі безпілотників в Україні дозволили б країнам НАТО заощадити гроші, оскільки їхнє виробництво дешевше, ніж деінде. Також це забезпечить податкові надходження до скарбниці українського уряду і зростання економіки та підвищить здатність України захищати себе.

"Це найкраща гарантія безпеки, яка тільки може бути, і вона має вирішальне значення для будь-якого міцного миру з росією", - вважає Лосс.

Водночас вона зазначає, що для виробництва зброї в Україні під час війни існують перешкоди, включно з нестачею електроенергії, постійною загрозою обстрілів з боку росії та експортними обмеженнями з боку Китаю на критично важливі компоненти.

Раніше ми писали,що українські військові застосовують нову тактику використання FPV-дронів із засідки, з метою ураження російських транспортних засобів на постачальних маршрутах. Це стратегія "підстерігай і бий", що дає змогу впливати на логістику ворога та здійснювати точкові атаки. Метод з’явився після обмеженого часу польоту FPV-дронів, які не можуть чекати на ціль, і є важливим елементом нової моделі ведення бойових дій.

Теги по теме
война НАТО Оружие
Источник материала
loader
loader