В Україні імпорт значно перевищує експорт, тому інвестиції потрібні не лише у зброю - Президент
В Україні імпорт значно перевищує експорт, тому інвестиції потрібні не лише у зброю - Президент

В Україні імпорт значно перевищує експорт, тому інвестиції потрібні не лише у зброю - Президент

В Україні імпорт значно перевищує експорт, тож для підтримки всіх форм економічної діяльності в країні урядовці мають працювати над залученням туди інвестицій.

На цьому наголосив у вечірньому відеозверненні Президент Володимир Зеленський, передає Укрінформ.

Відео: Офіс президента

"Сьогодні (під час засідання РНБО - ред.) ми заслухали деякі ключові питання щодо нашої фінансової стійкості, щодо фінансової дисципліни. Є значна проблема з дисбалансом імпорту та експорту, імпорт - і це стосується не зброї - значно перевищує наш експорт. Тенденція, яку слід змінити. Слід значно більше створювати можливостей для виробництва в Україні, для підтримки всіх форм економічної діяльності в Україні. Так само, як ми вже заводимо іноземні інвестиції у виробництво зброї, урядовці повинні працювати і щодо інших галузей", - зазначив Зеленський.

Президент додав, що урядовці отримали доручення працювати із партнерами, "щоб більше було нашого ресурсу, нашого спільного європейського ресурсу для безпеки економічної діяльності". За його словами, це охоплює багато аспектів: від гуманітарного розмінування, розмінування аграрних земель до збільшення протиповітряного захисту українських міст.

За словами Президента, у засіданні взяли участь Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко. Зокрема, вони доповіли щодо програм підтримки для громадян України та українських бізнесів, серед яких «єПідтримка», «єОселя», безплатне харчування для українських дітей у школах, програма вчительської доплати, яка запрацювала з Нового року, програма «Зроблено в Україні».

«Хоч би як було складно, ми знаходимо кошти, щоб допомогти всім українцям, українським виробникам. Майже 13 мільйонів заявок на «єПідтримку», і майже ₴13 мільярдів виплачено безпосередньо українським сім’ям, нашим громадянам. Кількість учасників програми доводить її потрібність і потрібність аналогічних програм прямої підтримки людей. Є вже більш ніж п'ять мільйонів клієнтів програми «Національний кешбек» - це теж така кількість учасників, яка говорить сама за себе. Ми працюємо над тим, щоб збільшувати всі формати підтримки, які ефективні. І це буде - я дав відповідні доручення уряду», - підкреслив Зеленський.

Окремо Президент наголосив, що вже готова індексація пенсій, що відбудеться з 1 березня.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський доручив урядовцям відзвітувати щодо тих програм американської підтримки USAID, які наразі призупинені на 90 днів.

Теги по теме
Владимир Зеленский Экономика Инвестиции
Источник материала
loader
loader