На відновлення польотів з «Борисполя» знадобиться до місяця - гендиректор аеропорту
На відновлення польотів з «Борисполя» знадобиться до місяця - гендиректор аеропорту

На відновлення польотів з «Борисполя» знадобиться до місяця - гендиректор аеропорту

Якщо влада ухвалить необхідні рішення, для відновлення регулярних рейсів з Міжнародного аеропорту «Бориспіль» знадобиться від трьох тижнів до одного місяця.

У цьому під час заходу Європейської Бізнес Асоціації «Global Outlook: Enduring Change» запевнив генеральний директор аеропорту Олексій Дубревський, передає кореспондент Укрінформу.

Топменеджер сподівається, що летовище відновить роботу вже цьогоріч - за умов гарантування безпеки польотів.

«Необхідною передумовою відкриття «Борисполя» чи будь-якого іншого аеропорту будуть рішення регулятора – Державної авіаційної служби України - про відкриття частини або всього повітряного простору. А це залежатиме від результатів ґрунтовного аналізу реальних ризиків. Відновлення польотів цивільної авіації можливе лише тоді, коли цей рівень буде прийнятним», - наголосив Дубревський.

Дуже важливими для цього є військова компонента – сили й засоби протиповітряної оборони та формування принципово нової архітектури безпеки, яка через створення Спільного центру контролю й координації між військовими та цивільними дозволить керувати ризиками і мінімізувати їх до прийнятного рівня.

«Така ситуація можлива навіть до завершення війни. У світі є досвід дій за подібних обставин. І зараз Україна вивчає цей довід та всерйоз опрацьовує такий варіант, активно залучаючи міжнародних експертів», - розповів гендиректор «Борисполя».

Позитивні сигнали, за словами Дубревського, надходять і від учасників ринку. Як приклад, він навів нещодавню заяву виконавчого директора Ryanair Майкла О’Лірі про готовність лоукостера за лічені тижні розгорнути програму розвитку цивільної авіації в Україні.

«І це справді так. Головне, щоб Україна була інфраструктурно й технічно до цього готова. Адже мова не лише про проєкти відновлення і комплексної модернізації летовищ. Йдеться про безпеку. В умовах підвищеного ризику ніхто не працюватиме. Відновлення польотів можливе лише за умови гарантування безпеки на землі, у повітрі та по маршруту слідування повітряних суден», - пояснив посадовець.

Тільки-но ризики вдасться мінімізувати й військові дозволять польоти, Державіаслужба «дасть відмашку» і у «Борисполі» візьмуться за відновлення авіаруху.

«Рівень готовності дуже високий. Якщо казати про прийняття чи відправку спеціального авіарейсу, наша готовність улітку - 24 години, взимку, у складних метеоумовах, - 48 годин. Для організації регулярних рейсів пасажирської цивільної авіації знадобиться від 3 тижнів до місяця, щоб запустити інфраструктуру в потрібному режимі - розставити людей по місцях, провести фінальне стажування, виконати необхідні процедури», - деталізував Дубревський.

Аеропорт, за його словами, повністю зберіг висококваліфікований персонал. До війни на підприємстві працювали трохи понад 4 тисяч людей, зараз їх - понад 3,5 тисячі. І йдеться про природній відтік людського капіталу – нікого під час війни не скорочували. Хоча, зі зрозумілих причин, приблизно 80% колективу зараз у вимушеному простої. Водночас тривають стажування, тренування й навчання, аби працівники не втрачали навичок. Звідси, за словами Дубревського, і такий високий ступінь готовності до відновлення польотів.

Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад та територій за підтримки Посольства США в Україні спільно з Державною авіаційною службою, Украерорухом, Командуванням Повітряних Сил та керівниками міжнародних аеропортів презентувало дорожню карту з відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану. Низка страхових компаній та перевізників повідомили про готовність відновити роботу, щойно будуть ухвалені політичні рішення про відновлення авіасполучення.

Источник материала
loader