Торік у Польщі відкрили кримінальні справи щодо 280 українців за «сприяння у нелегальній міграції»
Торік у Польщі відкрили кримінальні справи щодо 280 українців за «сприяння у нелегальній міграції»

Торік у Польщі відкрили кримінальні справи щодо 280 українців за «сприяння у нелегальній міграції»

У 2024 році у Польщі за сприяння нелегальним мігрантам до кримінальної відповідальності притягнуто близько 600 осіб, майже половина з яких є громадянами України.

Про це у відповідь на інформаційний запит Укрінформу повідомили у Прикордонній службі Польщі.

«З початку 2021 року ( вибух так званої міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні – ред.) по всій Польщі затримано понад 4 тис. осіб, підозрюваних в організації та сприянні нелегальній міграції, у тому числі понад 1,5 тис. громадян України. У 2024 році в організації та сприянні нелегальній міграції притягнуто до кримінальної відповідальності майже 600 осіб, з них 280 громадян України»,- повідомили агентству у Прикордонній службі РП.

Як передавало агентство, у 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, встановила сучасну систему електронного моніторингу у відповідь на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та Балтійськими країнами. Станом на сьогодні Польща проводить модернізацію цього загородження.

Польща з 10 грудня минулого року продовжила на 90 днів функціонування буферної зони на кордоні з Білоруссю.

Буферна зона на польсько-білоруському кордоні, яку було запроваджено 13 червня 2024 року, загалом має довжину приблизно 60 км: на ділянці близько 44,5 км не можна перебувати у прикордонній зоні на глибину до 200 м, а на ділянці 16,1 км – до 2 км.

Варшава до 2028 року в межах масштабної програми “Щит Схід” побудує на кордоні з Росією і Білоруссю укріплення, системи виявлення й оповіщення, передові бази, логістичні вузли й системи протидії безпілотникам.

Фото: Прикордонна служба Польщі

Источник материала
loader