Україна планує годувати Африку макаронами та іншою їжею
Україна планує годувати Африку макаронами та іншою їжею

Україна планує годувати Африку макаронами та іншою їжею

Україна планує створити продовольчий хаб у Єгипті. Передбачається, що це допоможе нашій країні вийти на африканські ринки з продукцією з доданою вартістю – макаронними виробами, борошном тощо. Такий експорт вигідніший за продаж зерна у вигляді сировини. Про це повідомляє Oboz.ua, пише agronews.ua.

Тему будівництва хабу обговорив глава відомства Віталій Коваль із Валідом Гамальальдіном, головою держадміністрації Економічної зони Суецького каналу (SCZone), яка об’єднує шість портів.

Зазначається, що Коваль та посол України в Єгипті Микола Нагорний уже оглянули портову інфраструктуру. Також вони ознайомилися з локаціями, на яких український бізнес може розмістити свої потужності – це елеватори, логістичні центри, складські приміщення.

“Українська продукція має виходити на африканські ринки за доданою вартістю. Це дозволить зайти на внутрішній ринок Єгипту й експортувати вже готову продукцію – борошно, макарони, інші харчові продукти – до країн, з якими Єгипет має зону вільної торгівлі”, – зазначив Коваль.

Він нагадав, що SCZone – це особлива економічна зона в Єгипті, створена у 2015 році з метою залучення іноземних інвестицій у країну. Вона займає площу понад 461 кв. км і розташована вздовж східного та західного берегів Суецького каналу.

До зони входять такі порти: Айн-Сукхна, східний і західний порти Порт-Саїд, західна Кантара, Порт Адабія (порт Аріш), Порт Ель-Тор (Східна Ісмаїлія). SCZone дозволяє:

  • створювати виробничі майданчики та індустріальні зони з податкових і митних пільг;
  • використовувати спрощені механізми реєстрації та митного оформлення;
  • отримати доступ до великого ринку – понад 1,3 млрд споживачів у країнах Африки та арабського світу.

Раніше Україна вже пропонувала Оману розглянути можливість створення продовольчого хабу для української продукції та її подальшого просування на ринки держав східної Африки. Також наша країна розглядала Гану, Сенегал та Нігерію для створення зернових хабів в Африці. Втім, досі жодного з подібних проєктів не було реалізовано.



Перегляди: 0
Источник материала
loader