![Сирний бізнес України опинився у зоні ризику через імпорт](https://thumbor.my.ua/Jj56RzJH9TK766czPj6NJzPxE_8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2Fe9bb5e3f42c46997d3d0e918218b98f5.jpg)
Сирний бізнес України опинився у зоні ризику через імпорт
В Україні існує ймовірність, що сирів із Євросоюзу буде більше, й вітчизняного виробника почнуть витискати.
Про це заявив виконавчий директор «Спілки молочних підприємств» Арсен Дідур в інтерв’ю «Економічній правді».
«Сирний бізнес у зоні ризику. Якщо його розділити на сир і сирні продукти (із додаванням рослинної олії), то виробники останніх орієнтувалися не на внутрішній ринок, а на експорт. Його ми втратили через логістику, адже основні споживачі були в Казахстані та Узбекистані», — пояснив він.
І додав, що на внутрішньому ринку основний конкурент — Польща.
«З Польщею конкурувати важко, тому що вони штампують заводи. У них ефективність переробки достатньо висока. Плюс у них працюють програми державної підтримки на національному рівні та на рівні Євросоюзу. У нас це відсутнє. Наші конкурують тільки тому, що терміни зберігання молока, йогурту чи кремів менші. Наші компанії, користуючись логістичною перевагою, можуть швидко поставити цей товар на полицю», — зазначив Арсен Дідур.
Фахівець нагадав, що історично до 2013 року сирна частина українського молочного бізнесу була орієнтована на росію. Частина випускала продукцію невисокої якості й не поспішала розвиватися. А ті, хто модернізувався, якось нині балансують у цій конкуренції.
«Але якщо ми не збільшимо виробництво молока і не підтримаємо цю категорію, то буде складно конкурувати з польською машиною. Як ми ставилися до ринку Центральної Азії, не відправляючи туди сири, а сирний продукт, так поляки ставляться до нас: «Українець усе з’їсть». Як правило, усе польське, що лежить розфасоване, — з додаванням рослинних жирів», — пояснив Дідур.
І підсумував, що у мережі може бути перегин у бік імпортного сиру, оскільки у поляків, наприклад, нульова ставка ПДВ, у нас — 20%. Це для них стимул.
![loader](/files/images/preloader.gif)