У Єврокомісії відповіли, чи примушуватимуть Україну до поновлення транзиту російського газу
У Єврокомісії відповіли, чи примушуватимуть Україну до поновлення транзиту російського газу

У Єврокомісії відповіли, чи примушуватимуть Україну до поновлення транзиту російського газу

Енергетична солідарність в рамках ЄС передбачає допомогу країнам-членам, яких найбільше зачепило завершення транзиту російського газу через Україну, зокрема, у дотриманні енергетичного балансу та у диверсифікації енергетичних поставок.

Про це сьогодні в Брюсселі під час брифінгу для преси заявила речниця Європейської комісії Анна-Кайса Ітконен, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Саме так речниця відповіла на запитання угорського журналіста, чи означає нещодавня заява ЄС щодо енергетичної солідарності з країнами-членами зобов’язання Єврокомісії примусити Україну до поновлення транзиту російського газу у Європу.

«Висока представниця ЄС/віцепрезидентка Європейської Комісії під час попередньої Ради міністрів ЄС із закордонних справ минулого тижня зробила заяву щодо енергетичної солідарності з країнами ЄС, що замкнуті на суходолі. Цю заяву ми наразі імплементуємо, і я можу нагадати про наші зусилля із захисту критичної енергетичної інфраструктури. Ми завжди тісно співпрацюємо з нашими країнами-членами, щоб забезпечити безпеку енергопостачання. Ми перебуваємо у тісному контакті зі Словаччиною, з Угорщиною, з іншими країнами, яких найбільше зачепило завершення транзиту газу», - сказала Анна-Кайса Інконен.

Вона зауважила, що Єврокомісія завжди готова підтримати країни-члени ЄС у їх зусиллях з диверсифікації енергетичних поставок, відповідно до плану RePowerEU. Щоб завершити цю роботу, за словами речниці, Єврокомісія невдовзі запропонує дорожню карту з остаточного позбавлення від російського викопного палива.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи означає заява енергетичної солідарності ЄС повну відмову від ідеї поновлення транзиту російського газу, речниця нагадала, що ЄС не зацікавлений у збільшенні поставок російських викопних енергетичних ресурсів.

«Ми не маємо жодного інтересу до збільшення обсягів російського викопного палива в ЄС. Навпаки, ми працюємо над планом як повністю позбавитися від російського викопного палива», - зазначила Анна-Кайса Ітконен.

Як вже повідомлялося, транзитний контракт на транспортування російського газу до Європи через ГТС Українизавершився 31 грудня 2024 року. Ця подія викликалабурхливу реакцію прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, який 27 грудня минулого року, після поїздки до Москви, пригрозив діями «у відповідь» на припинення Україною транзиту російського газу.

У свою чергу, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пригрозив накласти вето на продовження санкцій Європейського Союзу проти Росії через пів року, якщо транзит російського газу через територію України не буде відновлений до того часу.

Фото: eumetsat.int

Теги по теме
Россия Евросоюз газ Еврокомиссия
Источник материала
loader
loader