Як передає Укрінформ, про це глава британського МЗС сказав у інтерв’ю The Guardian під час візиту до Києва.
Ламмі згадав про досвід об’єднання Міністерства міжнародного розвитку із Міністерством закордонних справ Великої Британії, оголошений колишнім прем’єром країни Борисом Джонсоном у 2020 році. Він зазначив, що це стало серйозним ударом по «м’якій силі» Британії у країнах, які розвиваються.
За словами глави британського МЗС, рішення «призупинити фінансування у короткостроковій перспективі або попередити багатьох глобальних партнерів про це було великою стратегічною помилкою».
«Ми втратили роки, щоб розгадати цю стратегічну помилку. Розвиток залишається дуже важливим інструментом «м’якої сили». І за відсутності розвитку … я б дуже хвилювався, що Китай та інші заповнять цю прогалину», – сказав Ламмі.
Він також додав, що Сполучене Королівство зробить «усе можливе, щоб пом’якшити ці рішення» Трампа, зауваживши, що у Британії немає ресурсів, які доступні США.
Як повідомляв Укрінформ, 20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення на 90 днів усіх програм зовнішньої допомоги до проведення перевірок, щоб визначити, чи відповідають вони його політичним цілям.
7 лютого президент США Дональд Трамп закликав закрити Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через корупцію та шахрайство.