Укрінформ запускає новий проєкт «За спиною»
Укрінформ запускає новий проєкт «За спиною»

Укрінформ запускає новий проєкт «За спиною»

Біль втрати, скалічене тіло, понівечена душа, зневіра у собі та втома від життя – з цим зіткнулися ті, хто живе під час війни. А тим більше ті, хто живе війною, хто на власні очі бачив загибель і поранення побратимів та посестер, переживав пекло полону, тортури, довгу розлуку з родиною і дітьми або веде боротьбу зі своїм внутрішнім світом.

Укрінформ започатковує серію програм проєкту «За спиною», мета якого – показати, як військові та ветерани, які пережили критичні для виживання умови, долають труднощі. А також розкрити психоемоційні аспекти, які часто залишаються поза публічною увагою. Це про суспільство, яке ховає погляди від військових з інвалідністю та ветеранів, які повернулися з «того світу» і не можуть знайти собі місця в цивільному житті.

Гостями студії стануть люди-титани, за спиною яких – стільки пережитого, що вистачило б і на кілька життів. Це – люди, які бачили смерть, але вирвалися з її обіймів. Вони не часто діляться пережитим, але їхній досвід може допомогти врятувати тисячі людей, що опинилися на межі та не бачать себе в завтрашньому дні.

У проєкті «За спиною» беруть участь лише двоє людей – герой і ведуча-психолог. Утім, це зовсім не візит до психолога, а радше навпаки – ведуча своїми запитаннями фактично просить порад для інших, викликаючи спогади і спонукаючи героя розповісти, як вдалося витримати і не зламатися, вижити не завдяки, а всупереч.

Чи можна забути пережите? Кому довірити тягар тяжких спогадів? Як позбутися нав’язливих думок? Чи існує вихід? Хто може допомогти? Чого в собі боятися, а що цілком нормально?Відповіді на ці запитання – у проєкті «За спиною».

У першій програмі за спиною ведучої – Віктор «Лелека» Лахно, учасник деблокади Маріуполя, один із трьох військових, котрі здійснили останній авіапрорив на гвинтокрилі в оточений Маріуполь.

Укрінформ запускає новий проєкт «За спиною» - Фото 1

Разом із захисниками та захисницями з «Азовсталі» «Лелека» потрапив у російський полон, де провів 13 місяців у нелюдських умовах російських катівень, але не втратив гідності й зберіг палке бажання продовжити боротьбу з ворогом після повернення з полону.

Ведуча програми – Ольга Марченко, психолог та громадська діячка.

Укрінформ запускає новий проєкт «За спиною» - Фото 2

Прем’єра – у цю суботу, 8 лютого, о 14:00, на новому Ютуб-каналі Укрінформу.

Як повідомлялося, раніше Укрінформ запустив низку проєктів («Командири нашої перемоги», «Нація непереможних», «Станція Краматорськ») на новому Ютуб-каналі, метою яких є висвітлення теми війни, героїзму та стійкості українців, боротьби з російською пропагандою, а також подолання наслідків війни.

Источник материала
loader
loader