Ви дізнаєтеся:
У СРСР періодично робили досить дивні речі, які зараз важко зрозуміти. Наприклад, у радянський період видумали дивну хитрість - клали колготки у морозилку. Главред дослідив, чому модниці в СРСР вдавалися до цього способу.
Портал Телеграф пише, що в СРСР жіночі колготки були не лише на вагу золота, але й дефіцитним товаром. Ще у 20 столітті люди уявити не могли, що в майбутньому елемент одягу можна буде вільно придбати в магазині.
Через обмежений доступ до товару жінки знайшли спосіб, який допомагав подовжити термін служби колготок — вони зберігали їх у морозильній камері.
Вважалося, якщо помістити колготки в холодне місце, то вони нібито стануть міцнішими і рідше рвуться.
Невдовзі лайфхак вдосконалили. Жінки почали попередньо мочити колготки водою і лише потім прибирали в морозильну камеру.
У такого методу було й народно-наукове пояснення. Нібито вода розтягує нитки нейлону, під час заморожування новий розмір фіксується, а після того, як колготки відтануть, довжина нитки, що сформувалася, залишається незмінною.
При цьому сучасні фахівці вважають , що цей лайфхак, на який так покладались радянські жінки, не мав жодного сенсу. Заморожування не захищало колготки від "стрілок" та дірок, а тільки давало їх власницям оманливе відчуття безпеки.
Читайте також:
Що таке DEN на колготках?
Щільність і еластичність нитки в колготках вимірюється в деньє (den): чим більше значення den, тим щільніший матеріал. Число деньє означає вагу в грамах нитки довжиною 9 км (40 den означає, що 9 км нитки колготок важать 40 г), пише Вікіпедія.