російський лідер володимир путін під час закритої зустрічі із силовиками у 2024 році згадував директора компанії-виробника зброї Rheinmetall Арміна Паппергера, на якого згодом скоїли замах.
Про це пише німецьке видання Focus Online, посилаючись на джерела із високопоставлених безпекових кіл.
Співрозмовники видання кажуть, що торік у березні путін зібрав високопоставлених офіцерів армії та військової розвідки ГРУ в закритому військовому комплексі в Ростові-на-Дону.
Журналісти припускають, що або західні спецслужби якось отримали запис зустрічі, або ж на ній перебував їхній інформатор.
Зокрема, там говорили про постачання західної зброї Україні, а також згадали про плани німецької компанії Rheinmetall збудувати в Україні завод із виробництва боєприпасів та ремонтну майстерню для танків.
Присутні критикували військову допомогу Україні, а сам путін назвав Паппергера «залаштунковим гравцем» на боці України та «провокатором». Загалом він чотири рази згадав ім'я глави Rheinmetall.
«Це була незвичайна й жорстка заява, яка справила на нас сильне враження», — розповів високопосадовець внутрішньої розвідки Німеччини журналістам.
Водночас компанія Rheinmetall і силові структури Німеччини не коментують ситуації. А Паппергер тепер нібито надіває бронежилет завважки до п’яти кілограмів, а на зустрічі він їздить на броньованому автомобілі з озброєними охоронцями.
«Мене захищатимуть та охоронятимуть, як федерального канцлера», — казав він і додавав, що є «дуже щасливою людиною».
Нагадаємо, у липні 2024 року ЗМІ писали, що США та Німеччина запобігли російському планові вбивства гендиректора Rheinmetall. Тоді джерело CNN стверджувало, що виробництво компанією 155-мм артилерійських снарядів та плани відкрити завод бронетехніки в Україні викликає «глибоке занепокоєння» росії.
У НАТО підтверджували, що існувала російська схема вбивства Паппергера. Вона була частиною серії російських планів убити керівників оборонної промисловості в усій Європі.
Ще до замаху на нього в Німеччині підпалили садовий будиночок Паппергера. Тоді відповідальність за це на себе взяли ліворадикальні екстремісти, які звинуватили Rheinmetall в постачанні зброї Україні та «вбивствах по всьому світу».