Як передає Укрінформ, про це повідомляє «Читомо».
Основна ідея проєкту - популяризація воєнної літератури й відкриття її авторів серед широкої читацької аудиторії.
За словами головного редактора видавництва Сергія Манірка, нині спостерігається тенденція, що творів про війну в Україні достатньо, але дуже мало бестселерів у класичному розумінні, які б виходили за кордоном.
«Ми сподіваємося видати ті романи, які стануть найпродаванішими в Європі чи Америці та які колись стануть основною для екранізацій», - розповів він.
Як зазначається, назву «Адаптації» обрали не випадково — для команди видавництва це означає пристосування людей до реалій сьогодення.
«Наші проєкти демонструють метаморфози звичайних людей до умов війни. У кожного вони свої. У військових на захист своєї країни, у цивільних на допомогу військовим. Життя кожного українця безповоротно змінилося. Ми адаптувалися до цього не простого часу. І література також адаптувалася», — пояснив редактор.
Насамперед у видавництві вирішили зосередитися на творах воєнної тематики, адже важливо дати можливість висловитись усім, хто переживає війну. Планується видавати як мемуари військових, так і рефлексії цивільних — зараз видавництвоспівпрацює вже з п’ятьма письменниками, двоє з яких — воїни Збройних сил України.
«Ми вважаємо, що під час війни українцям необхідно писати. Ми живемо зараз, і якщо є, що сказати, — потрібно говорити. Особливо військовим», - підкреслив Манірко.
До друку вже готуються перші видання. Серед них — новий роман «Маленький диктатор» Дмитра Бєлова. Це гостра сатира на все те, що відбувається всередині Росії та показує події війни в Україні очима російських чиновників, зокрема й Путіна.
Окрім того, у видавництві працюють з мемуарами бійця Третьої штурмової бригади та сподіваються, що зможуть видати книжку до літа 2025 року.
Після публікації перших романів команда видавництва планує влаштовувати промотури, зустрічі з письменниками, а також брати участь у книжкових фестивалях.
Як повідомляв Укрінформ, щорічна премія «Своя полиця» визначила короткий список сучасної української літератури.
Фото: Getty Images