Шість незалежних медіа Донеччини оголосили 11 та 12 лютого акцію мовчання
Шість незалежних медіа Донеччини оголосили 11 та 12 лютого акцію мовчання

Шість незалежних медіа Донеччини оголосили 11 та 12 лютого акцію мовчання

В ініціативі беруть участь 6 незалежних медіа Донеччини

Шість незалежних медіа Донеччини оголосили 11 та 12 лютого акцію мовчання, припинивши публікацію контенту, щоб продемонструвати, який вигляд матиме інформаційний простір без незалежних медіа.

Про це йдеться у повідомленні на сайті громадської організації «Має сенс».

«Ми не зникли назавжди, але цей символічний жест має на меті підкреслити: у цей важкий час без підтримки суспільства, бізнесу та партнерів незалежні медіа можуть перестати існувати», — йдеться в повідомленні.

Організація, яка займається розвитком незалежної журналістики, зазначила, що медіа виконують надважливу суспільну функцію.

«Ми інформуємо вас про події у місті, розповідаємо про важливі ініціативи та проблеми громади. Проте ця робота потребує ресурсів. Ми працюємо чесно і прозоро: не публікуємо джинси, не розміщуємо немарковану чи приховану рекламу, не просуваємо гемблінг, не належимо політикам чи олігархам», — зазначає організація.

Громадська організація «Має сенс» займається розвитком незалежної журналістики та налагодженням партнерських стосунків у громадах.

Напрям медіа в організації охоплює два незалежних сайти, які працюють на сході та на заході України, – сайти міста Слов'янська 6262.com.ua та Чернівців 0372.ua.

До акції долучилися:

11-12 лютого частково припинить роботу «Вільне радіо», йдеться у повідомленні у фейсбуці.

«11-12 лютого наша редакція не писатиме новини про Слов’янськ і Краматорськ. Це не збій і не технічна помилка. Це — наш свідомий вибір. Ми беремо участь в акції "48 годин мовчання", щоб показати, яким може стати інфопростір без незалежної журналістики. Наш спільний символічний жест — нагадування, що без підтримки суспільства, бізнесу та партнерів незалежні медіа можуть зникнути назавжди. Деякі редакції вже частково втратили фінансування й шукають нові шляхи для продовження своєї місії. Ми сподіваємось на вашу підтримку і розуміння у цей складний час. Після акції ми повернемось і розкажемо про її результати», — зазначають журналісти.

3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.

59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.

Читайте також:

  • Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
  • «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
  • Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Дональд Трамп финансирование
Источник материала
loader