Польща може обмежити допомогу на дітей для біженців
Польща може обмежити допомогу на дітей для біженців

Польща може обмежити допомогу на дітей для біженців

У Польщі знову піднімається питання змін до програми підтримки біженців та мігрантів. Зокрема, кандидат у президенти від партії “Громадянська платформа” Рафал Тшасковський виступив із ініціативою скасувати або обмежити допомогу для тих біженців, які не роблять значного внеску в економіку країни. Ці зміни можуть стосуватися сотень тисяч родин, зокрема українських біженців, які отримують фінансову підтримку в рамках урядової програми “Сім’я 500+”.

Програма “Сім’я 500+” діє в Польщі вже 8 років і передбачає надання допомоги на дітей для всіх біженців і мігрантів, які проживають на законних підставах і мають право на роботу. Батьки, які мають картку перебування з позначкою “доступ до ринку праці”, отримують щомісячну допомогу на дитину в розмірі 800 злотих (приблизно 200 євро). За останні роки кількість іноземних дітей, які отримують цю допомогу, значно зросла, досягнувши понад пів мільйона.

Тшасковський вважає, що допомогу слід надавати лише тим біженцям, які активно працюють на благо польської економіки. Він закликав уряд змінити правила, аби обмежити пільги для тих, хто не працює або не робить значного внеску в економіку.

Пропозицію Тшасковського вже розкритикували депутати правлячої коаліції та соціальні активісти. Депутат Європарламенту Міхал Кобоско наголосив, що багато українських біженців, зокрема матері-одиначки, не можуть працювати, тому варто продовжувати надавати допомогу тим, хто її найбільше потребує. Крім того, Кобоско зазначив, що допомога українцям позитивно впливає на польську економіку, оскільки вони легко інтегруються та займають робочі місця, на які польські громадяни не хочуть йти.

Для українських біженців, які складають значну частину одержувачів цієї допомоги, запропоновані зміни можуть мати серйозні наслідки. Хоча багато з них працюють і активно інтегруються в польське суспільство, є й ті, хто не має змоги працювати, зокрема через сімейні обставини. За даними опитувань, більшість поляків підтримують ідею скорочення пільг для іноземців, що може стати серйозним викликом для тих, хто залежить від цієї допомоги.

Теги по теме
Украина Польща Дети помощь ребенок
Источник материала
loader
loader