Правоохоронці встановили понад 30 людей, причетних до розстрілів на Інститутській у Києві у 2014 році
Правоохоронці встановили понад 30 людей, причетних до розстрілів на Інститутській у Києві у 2014 році

Правоохоронці встановили понад 30 людей, причетних до розстрілів на Інститутській у Києві у 2014 році

Правоохоронці встановили понад 30 людей, які причетні до розстрілів на Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Серед них командний склад спецпідрозділу "Беркут" і виконавці, які здійснювали стрілянину

Зміст

Про це сказав прокурор у справах Майдану, начальник відділу ОГП Ігор Земсков, передає кореспондентка Еспресо Наталя Стареправо.

За його словами, до суду направлені понад сім проваджень, серед встановлених осіб – командний склад спецпідрозділу "Беркут" і безпосередньо виконавці, які здійснювали стрілянину.

Земсков зауважив, що також встановлено трьох людей, які після 20 лютого допомагали знищувати зброю, перевозити правоохоронців, які здійснювали стрілянину, і допомагали їм виїхати в напрямку Криму. За його словами, провадження по них направлені до суду, і по одній зі справ вирок уже набув законної сили.

"Це теж правоохоронець, він допомагав різати цю зброю, вивозити й спробувати втопити її в річці Віта. З приводу інших правоохоронців, які здійснювали стрільбу, зараз слухаються справи в Києві в різних судах. По п'ятьох особах зі спецроти Беркут також є вирок Святошинського суду.  Чотирьох осіб засудили, а одну, на жаль, виправдали. Зараз ми знаходимося  на стадії апеляційного оскарження в цій справі, де, відповідно, мої доводи слухає апеляційний суд і сподіваюсь, надасть оцінку", – сказав прокурор.

Він також додав, що закриття справ за невстановленістю доказів немає, проте є випадки, коли закінчуються строки давності по нетяжких злочинах. Термін таких справ – 10 років з моменту їх вчинення. 

"У цих випадках дійсно були судові процеси, куди направлялись обвинувальні акти, розглядались в судах. Минув строк давності й відповідно обвинувачені зверталися із клопотанням про закриття кримінального провадження стосовно них і звільнення за строками давності. Суд, відповідно, приймав такі рішення. Ці всі рішення прокурорами оскаржуються, оскільки допускаються порушення навіть при прийнятті таких рішень", – зазначив Земсков.

  • Працівники ДБР наприкінці січня скерували до суду обвинувальний акт щодо колишніх міністра внутрішніх справ України та в. о. начальника ГУ МВС в Києві часів Януковича.
Теги по теме
Украина Новости
Источник материала
loader
loader