Як вибрати автострахування у 2025 році: важливі нюанси для водіїв
Як вибрати автострахування у 2025 році: важливі нюанси для водіїв

Як вибрати автострахування у 2025 році: важливі нюанси для водіїв

Автострахування в Україні потрібне кожному водієві (навіть учаснику бойових дій чи ветерану). Воно ділиться на обов’язкове та добровільне. Перший варіант – можливість захистити свою громадянську відповідальність та уникнути штрафу. Ви зможете розрахувати вартість ОСЦПВ всього за кілька хвилин. У статті наведено всі важливі нюанси. Ви дізнаєтесь про подробиці оформлення страховки на вигідних умовах.

Три види страхування в Україні

Основні види полісів перелічені у таблиці. Ми публікуємо коротку інформацію щодо використання.

Вид полісуДе використовуєтьсяЩо захищає
ОСАГОВ УкраїніЦивільну відповідальність водія
КАСКОВказується у тексті договоруСам автомобіль (ризики – викрадення, ДТП, пошкодження у місці стоянки або через протиправні дії третіх осіб)
“Зелена карта”За кордономГромадянську відповідальність водія, який перебуває в іншій країні

КАСКО значно відрізняється від двох інших видів страхування:

  • оформляється добровільно на машини до 7-10 років;
  • вартість розраховується індивідуально;
  • спеціаліст оглядає саме авто.

Раніше КАСКО оформляли під час придбання транспортного засобу в кредит. Найчастіше водії зверталися до банку, який співпрацював із конкретним автосалоном. Що змінилося? Зараз власник може захистити себе від збитків, вибирати компанію на власний розсуд і продукт, з урахуванням конкретних ризиків. Наприклад, військових.

На які нюанси звертати увагу

Перевіряйте надійність страховика самостійно. Не користуйтесь послугами компаній-одноденок. Інші нюанси залежать від типу страховки. Ми вкажемо їх на прикладі «Зеленої карти»:

  • Термін дії (від 15 днів до року). Перший день можна обирати самостійно – з урахуванням запланованої дати перетину кордону.
  • Конкретна країна. Поліс для поїздки до Молдови дешевше, ніж до Румунії. Для подорожі Європою оформлюйте єдиний документ.

Ви можете переглянути умови зеленої карти після переходу за посиланням.

Що змінилося у 2025 році

З 1 січня 2025 року скасовується державне регулювання. Страховики встановлюють вартість документа на власний розсуд. Загалом вона збільшилася в 2,5 рази. Деякі компанії надають знижки постійним клієнтам. Зберігається пільга 50% (категорії осіб залишаються незмінними).

Одна зі змін торкнулася зеленої карти – вона спростила життя водіям. Більше не потрібна паперова версія полісу – досить електронного варіанта. Його можна придбати у будь-якому місті. Більше не потрібно їхати до офісу страховика, користуватися послугами кур’єрської служби чи транспортної компанії.

Наведемо приклад. Людина оформляла страховку 23 грудня. Він мандрував країнами Євросоюзу. Поїздка зайняла більше часу, ніж планувалося. Купив новий поліс через інтернет. Отримав його електронною поштою. На запит показав на мобільному телефоні при перетині польсько-українського кордону. Все прошло нормально.

Яких помилок припускаються водії

Найпоширеніша помилка – звернення до ненадійної фірми. Багатьом визначальним чинником залишається ціна. За державного регулювання водії тільки почали вчитися звертати увагу на інші фактори. Наразі автомобілісти повернулися до колишньої схеми. Навіть при використанні спеціальних сервісів в інтернеті ціна закладається у фільтри. Головне для власників транспортних засобів – уникнути штрафу.

Які проблеми це призводить? Наведемо два приклади. У першому випадку водій придбав поліс ОСЦПВ через інтернет у компанії, яка пропонувала найнижчу ціну. Страховик пояснював її знижками у новорічний період. Обман розкрився після зупинки автомобіля поліцією. Поліс виявився підробленим. Водій зрозумів, що сплачені гроші пішли у нікуди. Він оплатив штраф. Більше того, вже цього дня придбав нову страховку.

Зі схожою проблемою зіткнувся інший водій при покупці «Зеленої карти». Термін дії страховки починався на добу пізніше, ніж обговорювалося із страховиком під час особистого відвідування офісу. Це з’ясувалося вже на українсько-словацькому кордоні. Сім’ю з трьома дітьми просто не випустили з України. Підсумок – люди поїхали до Ужгорода, орендували номер у готелі, потім продовжили подорож.

Перевірка страхової компанії

Перед співпрацею вивчайте інформацію про страховика, яка знаходиться у відкритому доступі. Звертайте увагу на:

  • відсутність скандалів;
  • задоволеність клієнтів;
  • швидкість виплат.

Компанія має бути представлена ​​на сайті МТСБУ (інформація на ньому доступна всім відвідувачам). В іншому випадку замість дійсного поліса можна придбати підробку. Чи не хочете користуватися послугами фірм-одноденок? Використовуйте офіційні джерела для перевірки терміну роботи компанії. Багато надійних страховиків зареєструвалися понад 10 років тому. Про них написано позитивні відгуки.

Висновок

Бажаєте купити страховку онлайн на вигідних умовах? Виберіть, який поліс вам потрібен. Наприклад, автоцивілка або «Зелена карта». Вони мають однаковий принцип дії. Тільки перша призначена для їзди територією України, друга – за її межами. Після скасування державного регулювання звертайте увагу не лише на вартість. Перевіряйте термін роботи страховика та його наявність у реєстрі МТСБУ.

Источник материала
loader
loader