![Перші інсектицидні обробки на ріпаку](https://thumbor.my.ua/a0cXc0mXwo2L70zO4tL1X6IciLo=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F422%2F5fafe8c6eb01c1c8762f24471bd99ca2.jpg)
Перші інсектицидні обробки на ріпаку
Нетипова зима із переважаючими підвищеними порівняно з багаторічними показниками середньодобовими температурами спричинила ситуацію, коли озимі культури перебували у стані неглибокого спокою, а із підняттям стовпчиків термометрів – навіть повільно вегетували. Водночас температурний режим позначився й на розвитку шкодочинних організмів. Тому, як тільки озимина, зокрема ріпак, відновлять активну вегетацію, для обприскувань складуться відповідні умови, а моніторинг покаже наявність шкідників, фахівці компанії Ukravit рекомендують не гаючи часу провести перші обприскування.
«Перші обробки ріпака озимого після відновлення вегетації – надзвичайно важливі: адже шкідники, що виходять із перезимівлі, здатні суттєво пошкодити посіви, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець – Крім того, пошкодження шкідниками надзвичайно небезпечні в комплексі із різними стадіями хвороб, оскільки останні в місцях пошкоджень доволі легко проникають в рослини і уражують їх зовні та зсередини. За недостатнього та несвоєчасного інсектицидного контролю рослини будуть ослаблені і не зможуть повноцінно розвиватися. Тому, коли культура повністю відновить вегетацію, необхідно проводити регулярний моніторинг полів і при перевищенні рівня ЕПШ негайно застосувати відповідні інсектициди».
Для першої інсектицидної обробки ріпака озимого Олександр рекомендує обрати контактно-системний інсектицид ХімАрс (тіаметоксам, 250 г/л + лямбда-цигалотрин, 80 г/л + альфа-циперметрин, 15 г/л). Тіаметоксам у його складі швидко поглинається та переміщується судинною системою рослин і при отриманні шкідником летальної дози блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, в результаті чого припиняється передача нервового імпульсу та рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення. А лямбда-цигалотрин та альфа-циперметрин порушують проникність клітинних мембран і виступають інгібіторами натрієвих каналів, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідники гинуть через сильне нервове перезбудження.
За рахунок різних механізмів дії діючих речовин інсектицид забезпечує контроль розширеного спектра шкідників ріпака озимого. У ранньовесняний період він є ефективним проти стеблового та капустяного прихованохоботника, згодом – проти комплексу інших шкідників. Препарат забезпечує одночасно їх миттєву загибель та пролонгований захист посівів і створює для культур сприятливі умови для росту та розвитку.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)