![Вперше престижну міжнародну нагороду отримав український урбаністичний проєкт](https://thumbor.my.ua/xI-rZ9MK4-U4vpX_hKiZUg07QHw=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F261e5b59b32eadce12167993248f7510.jpg)
Вперше престижну міжнародну нагороду отримав український урбаністичний проєкт
Про те, що відомо про проєкт та значення для України його перемоги в міжнародному конкурсі, 24 Канал розповідає з посиланням на Vlasne Misto.
Vlasne Misto здобуло міжнародну премію
Уперше в історії міжнародної премії The Plan REAL ESTATE AWARD нагороду отримав урбаністичний проєкт з України. Він здобув перемогу у двох номінаціях – екологічне соціальне управління та відновлення міських просторів, що свідчить про інноваційний підхід України до розвитку міст.
Під час нагородження в Мілані весь зал із захопленням дивився на нас. Ми самі не очікували одразу двох перемог, але це вкотре доводить, що наша країна дійсно має потужний потенціал у сфері урбаністики,
– розповів СЕО проєкту Ярослав Корніяченко.
Як зазначили у Vlasne Misto, такі ініціативи можуть стати прикладом для інших регіонів і залучити міжнародних інвесторів. А це неабияк важливо для відновлення міст України після війни.
Проєкт Vlasne Misto отримав престижну міжнародну нагороду / Фото Vlasne Misto
Що передбачає проєкт
Перше в Україні автономне містечко будують за 7 кілометрів від Києва. Воно охоплює 600 гектарів землі та розраховане на 47 тисяч жителів, які проживатимуть у 900 приватних будинках, 940 блокхаусах та 18 500 квартирах.
Як пояснюють у компанії, Vlasne Misto – місто, яке дарує час.
Україна має шанс створити перше повністю автономне, енергонезалежне та безпечне місто, яке не залежатиме від централізованих мереж та захищатиме мешканців від енергетичних і безпекових загроз,
– заявляють розробники.
Проєкт передбачає автономне, енергонезалежне і безпечне місто, яке збудують з нуля / Фото Vlasne Misto
Які переваги містечка:
- енергонезалежність – власне виробництво енергії та води;
- мінімальні витрати на комунальні послуги;
- безпечне середовище – бомбосховища та автономні мережі;
- екологічний транспорт та інноваційна медицина.
Концепція базується на кластерному принципі, що передбачає 8 ключових напрямків розвитку: освіту, енергетику, медицину, агро, гостинність, інновації, нерухомість і бізнес. Такий підхід дозволить створити сталу економіку всередині міста, мінімізуючи його залежність від зовнішніх ресурсів.
Який вигляд матиме містечко
Раніше на місці, де будуватимуть містечко, вирощували плодові дерева, а забудови майже не було. Там збереглася стара брукована дорога, яка стане головною транспортною артерією та громадським центром Vlasne Misto. Уздовж неї будуть громадські простори та будівлі з вищою поверховістю.
На головній осі передбачені 5 площ, кожна з яких матиме певну особливість. Центральна площа стане серцем містечка – там зведуть торгівельний центр, фермерський ринок і найвищу споруду міста – вертикальну теплицю, яка сягатиме вгору на 50 метрів.
Місто збудують за 7 кілометрів від Києва / Фото Vlasne Misto
Як уточнюють розробники, в межах міста та поруч із ним буде справжній екопростір: заповідник площею 300 гектарів, зелені зони на 165 гектарах, зелені дахи.
У компанії підсумували, що прагнуть створити автономне і безпечне середовище, де всі послуги й ресурси будуть поруч, аби мешканці могли насолоджуватися комфортним життям, не виходячи за межі міста.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)