Мороз, сніг і висота понад 100 метрів: як рятувальники ліквідовують наслідки удару дрона по ЧАЕС
Мороз, сніг і висота понад 100 метрів: як рятувальники ліквідовують наслідки удару дрона по ЧАЕС

Мороз, сніг і висота понад 100 метрів: як рятувальники ліквідовують наслідки удару дрона по ЧАЕС

На Чорнобильській атомній електростанції наслідки російського удару ліквідовують найбільш підготовлені рятувальники-верхолази Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДСНС.

"На першому етапі працювали пожежно-рятувальні підрозділи. Зараз працюють аварійно-рятувальні підрозділи – наші найбільш підготовлені рятувальники-верхолази", – поінформував голова ДСНС Андрій Даник.

Мороз, сніг і висота понад 100 метрів: як рятувальники ліквідовують наслідки удару дрона по ЧАЕС - Фото 1 У ліквідації наслідків удару по ЧАЕС беруть участь найпідготовленіші рятувальники-верхолази / Фото: ДСНС

За його словами, роботу рятувальників ускладнює мінусова температура, сніг та обледеніння конструкції. Щоб демонтувати пошкоджені частини конфайнменту і запобігти тлінню утеплювача, вони працюють безпосередньо ззовні захисної конструкції - на висоті понад 100 метрів.

Мороз, сніг і висота понад 100 метрів: як рятувальники ліквідовують наслідки удару дрона по ЧАЕС - Фото 10

Український гідрометеорологічний центр ДСНС безперервно здійснює моніторинг стану повітря. За даними станом на 15:00, радіаційний фон на промисловому майданчику біля ЧАЕС не перевищує допустимих значень.

Згідно з даними МВС, наразі горіння утеплювача не спостерігається, верхолази проводять роботи для часткового розкривання конструкцій укриття і заповнення пустот вогнегасними речовинами.

Відео: Офіційний Телеграм-канал Міністерства внутрішніх справ України

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 14 лютого російський ударний безпілотник влучив в укриття над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

СБУ виявила всередині та поблизу захисної споруди уламки корпуса ворожого дрона-камікадзе під назвою "Герань-2" типу Shahed. У спецслужбі зазначили, що, за оцінками експертів, удар по станції росіяни завдали цілеспрямовано.

Увечері 14 лютого на ЧАЕС локалізували займання у зовнішній обшивці арки нового безпечного конфайнменту (НБК), яке виникло через удар російського безпілотника.

Головний інженер Чорнобильської атомної станції Олександр Титарчук заявив, що після влучання російського дрона в укриття ЧАЕС за певних обставин є ймовірність виходу радіоактивних речовин.

Україна закликала Міжнародне агентство з атомної енергії терміново активізувати всі міжнародні зусилля, щоб перешкодити Росії атакувати ядерні об'єкти.

Теги по теме
ГСЧС
Источник материала
loader
loader