![Стало відомо, як змінилися ціни на зернові та олійні](https://thumbor.my.ua/ugUCFhku-K08oVm6wr8NKBT1EB0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F422%2Fa7a2135b0db6516d86d8038ee3148b27.jpg)
Стало відомо, як змінилися ціни на зернові та олійні
Стало відомо, як змінилися ціни на зернові та олійні. В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі оновлено підсумки за період з 3 по 12 лютого.
Внутрішній ринок (Україна)
Ціни на кукурудзу продовжували підвищуватися. Причиною даного зростання продовжує залишатися недостатня пропозиція зерна на ринку, оскільки аграрії стримують продажі. На ринку пшениці незважаючи на готовність покупців платити вищі ціни, фермери не поспішали продавати якісну пшеницю, пропонуючи переважно фуражне зерно за максимально можливими цінами.
«Ринок олійних демонстрував високу волатильність цін. Головними факторами, що впливають на цінову динаміку, є коливання цін на експортному ринку соняшникової олії та повільні темпи реалізації сировини внутрішніми виробниками. Варто зазначити, значного зростання цін найближчим часом очікувати не варто. Фермери потребують готівки для підготовки до наступного посівного сезону і тому будуть прагнути реалізувати свою продукцію», – зазначають аналітики УУБ.
Зовнішній ринок (СВОТ)
У середу, 12 лютого, ф’ючерси на кукурудзу підвищилися, тоді як на пшеницю та сою завершилися зниженням.
«Ф’ючерси на кукурудзу зросли завдяки кільком факторам. По-перше, експортний попит на американську кукурудзу збільшився, про що свідчить останній звіт Міністерства сільського господарства США. По-друге, інвестори активно скуповували кукурудзу після публікації даних про інфляцію в США, яка виявилася вищою за очікування», – додають аналітики УУБ.
Зовнішній ринок (Euronext)
У середу, 12 лютого, відбулося зниження цін на пшеницю на біржі Euronext. Цьому сприяли декілька факторів: по-перше, зниження прогнозу експорту пшениці з Франції, що послабило попит на європейську пшеницю. По-друге, результати тендеру в Алжирі, де перевагу віддали іншим постачальникам, підтвердили побоювання щодо слабкого попиту на західноєвропейську пшеницю. Крім того, зміцнення євро стосовно долара та нестабільність на американському ринку пшениці також чинили тиск на ціни в Європі.
Щоб ознайомитися з оглядом цінових індикативів ринку, перейдіть у безкоштовний чат-бот для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB, далі – «поділитись номером» і обираєте розділ «Аналітика».
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)