На окупованій Донеччині зафіксували діяльність китайських компаній
На окупованій Донеччині зафіксували діяльність китайських компаній

На окупованій Донеччині зафіксували діяльність китайських компаній

Китайські підприємства активно беруть участь у відновленні інфраструктури на тимчасово окупованій частині Донецької області. Саме це дозволяє Росії швидко відбудовувати зруйновані міста та прокладати дороги для військової техніки.

Все це відбувається попри публічне позиціонування Китаю як держави-миротворця. Зокрема, у 2022 році китайський бізнес «відмітився» після окупації селища Мирне Волноваського району Донецької області.

Там китайці попрацювали на території колишнього Каранського кар’єру, де швидко почалися будівельні роботи. Кар’єр був покинутий з 2008 року. За участі китайців окупанти відновили роботу кар'єра до травня 2023 року.

На той момент там уже працювали 243 особи на виключно новому обладнанні. Потужності дають змогу випускати близько 250 тонн щебеню на день. Як його використовують окупанти, можете здогадатись самі.

Проросійські медіа та керівництво так званої «ДНР» піарили цей проект як символ російського відродження. Насправді це були інвестиції та технічна підтримка від китайських компаній. У лютому 2024-го на цій же території відкрили нову фабрику з виробництва бетону.

Китайські інвестиції, які були помічені на окупованій території, обертаються навколо двох фірм: Amma Construction Machinery Co., Ltd та Zhongxin Heavy Industry Machinery Co., Ltd. Обидві підписали угоди про співпрацю з ТОВ «Каранський кар’єр» для створення гірничо-збагачувальних та дробильно-сортувальних заводів.

Продукція використовується для будівництва доріг та виробництва бетону не тільки в «ДНР», але й в інших окупованих регіонах України. Зокрема, для відновлення Маріуполя, який був зруйнований російськими військами.

Обидві фірми мають офіси в провінції Хенань, Китай, та активно ведуть бізнес за кордоном, включаючи Росію. Вони постачають обладнання, яке використовується на окупованих територіях.

Що характерно – російська преса описує ці проекти, обов'язково не згадуючи про зруйновану інфраструктуру та роль Китаю в цьому процесі.

Теги по теме
Украина война Китай
Источник материала
loader
loader