ДСНС уже підготувала понад дві тисячі саперів
ДСНС уже підготувала понад дві тисячі саперів

ДСНС уже підготувала понад дві тисячі саперів

Державна служба з надзвичайних ситуацій на сьогодні підготувала понад дві тисячі фахівців із розмінування.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив голова ДСНС Андрій Даник.

«Ми розбудовуємо свої навчальні центри, де навчаємо саперів. На сьогодні ми маємо більш ніж дві тисячі підготовлених фахівців із розмінування. Окрім цього, постійно збільшуємо кількість специфічних саперних підрозділів – підрозділів підводного розмінування (зокрема, тих, які можуть працювати на великій глибині), кінологічних саперних розрахунків та інших», - зазначив він.

За його словами, рятувальна служба розбудовує систему розмінування підводної акваторії і мережу пунктів безпеки на воді для забезпечення оперативного реагування.

Водночас Даник заявив, що ДСНС потрібно підготувати ще півтисячі фахівців із розбирання завалів на висоті.

«За останній рік ми швидко підготували 500 відповідних рятувальників і екіпірували їх. Зазначу, що екіпірування такого співробітника коштує дорого – близько ста тисяч гривень за комплект. Враховуючи сьогодення, ми розуміємо, що потрібно додатково навчити приблизно таку ж кількість фахівців», - сказав голова ДСНС.

За його словами, за останній рік у складі ДСНС була створена інженерна служба, адже без підтримки інженерної техніки важко швидко й ефективно розібрати руйнування та завали, спричинені обстрілами. Крім того, якщо на початку війни рятувальники мали тільки собак, які здійснювали пошук живих людей під руїнами та завалами, то тепер є і собаки, які здійснюють пошук загиблих у цих же умовах. Також є собаки-детектори для пошуку вибухових речовин.

За останній рік рятувальники відпрацювали ефективні способи гасіння пожеж на об’єктах нафто-, газовидобувної промисловостей, зокрема нафтосховищ, впровадили нові алгоритми дій під час повітряних ударів, у тому числі залучення роботизованих систем, що працюють дистанційно.

«Проведено підготовку та розгортання підрозділів радіаційного, хімічного та біологічного захисту, а також розширено їхній функціонал. Ці підрозділи активно залучаються до гасіння масштабних лісових пожеж, де може не вистачати особового складу», - зазначив голова ДСНС.

Рятувальна служба також активно розбудовує і посилює спроможності гірських рятувальних підрозділів, які мають дуже високу ефективність, зауважив Даник.

Триває розбудова ефективної системи цивільного захисту. «Окрім іншого, минулого року ми проводили комплексні навчання всіх служб із підготовки до блекаутів, які дали дуже позитивний результат», - сказав Даник.

ДСНС також відновлює спроможності своєї авіації. «Поки що не хочу деталізувати це питання, але найближчим часом, думаю, ми покажемо всьому суспільству, що напрацювали», - зазначив очільник служби.

Коментуючи можливі терміни початку роботи Реєстру територій, забруднених ВНП, голова ДСНС сказав, що рятувальна служба докладає максимуму зусиль для того, щоб він запрацював до кінця року.

Як повідомлялося, 4 квітня 2024 року міністр внутрішніх справ Ігор Клименко поінформував, що в Україні з'явиться держреєстр територій, забруднених ВНП. До нього вноситимуться дані щодо власника території, її меж та типів ВНП, які можуть бути на цій території.

Фото: ДСНС

Теги по теме
ГСЧС
Источник материала
loader
loader