Аграріям рекомендують готуватись до ранньої сівби, щоб не втратити вологу
Аграріям рекомендують готуватись до ранньої сівби, щоб не втратити вологу

Аграріям рекомендують готуватись до ранньої сівби, щоб не втратити вологу

Більшість озимих посівів на Вінниччині перебуває у доброму стані. Посівну-2025 аграрії планують розпочати на початку березня.

Про це «Суспільному» розповів в.о директора Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України Олександр Корнійчук.

Він зазначив, що у січні фахівці інституту проводили дослідження озимини та ґрунтів по всій області. Визначили, що 85% посівів у доброму стані. А ось вологи в ґрунтах, особливо у південних регіонах, бракує.

«Ми проводили дослідження на початку січня по запасах продуктивної вологи на глибині 1-1,2 метра. Встановили, що запаси продуктивної вологи на 20-25% нижчі: 145-150 мл за середньої багаторічної норми 170-180 мм. Це центральна частина Вінниччини. Якщо брати південь, то ці запаси дещо нижчі, й там потрібно визначатись із доглядом за озимими колосовими культурами», — розповів науковець.

За словами Корнійчука, відсутність снігу та морози, які спостерігаються протягом останніх днів, поки не несуть загрози озимині, яка встигла сформуватись.

«Посіви, які перебувають у фазі кущення, з осені накопичили більшу кількість цукрів. І за нашими визначеннями, запаси складають 16-18%. Цього достатньо, щоб перенести погодні умови взимку… Я впевнений, що вони перезимують», — сказав Олександр Корнійчук.

За його словами, посівну попередньо планують розпочати на початку березня.

«Весна буде ранньою, до цього потрібно готуватись. Волога буде втрачатися дуже швидко, адже її десь 80% від рівня багаторічного. Питання економії вологи, вибір технологічних процесів, які будуть давати можливість економити, та швидкий посів дадуть можливість отримати дружні сходи ярих культур. На Вінниччині, на півдні посівна стартує з середини березня. Можливо, трохи раніше. Запасів вологи недостатньо, тому треба буде братися до швидких технологічних операцій, щоб спіймати запаси продуктивної вологи й отримати сходи рослин», — розповів Олександр Корнійчук.

Источник материала
loader
loader