Погана мирна угода є не лише ударом для України, а й небезпекою для Європи - міністр оборони Нідерландів
Погана мирна угода є не лише ударом для України, а й небезпекою для Європи - міністр оборони Нідерландів

Погана мирна угода є не лише ударом для України, а й небезпекою для Європи - міністр оборони Нідерландів

Погана мирна угода - це не лише удар для України, а й небезпека для Європи.

Як повідомляє кореспондентка Укрінформу, про це міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив під час свого виступу в місті Маастрихт (Нідерланди).

“Погана мирна угода - це не лише удар для України, а й небезпека для Європи. Після більш ніж трьох років війни висновок може бути таким, що агресія перемагає. Тоді, після Другої світової війни, був зроблений висновок, що в Західній Європі перемогли свобода і демократія. А після Холодної війни висновок був таким, що майже вся Європа остаточно здобула свободу і демократію. І ми не можемо навіть уявити, що зараз, після трьох років повномасштабної війни в Україні, висновок може бути таким, що агресія та імперіалізм в Європі перемогли, а разом із цим ми втратили свободу та демократію. Нам усім потрібно усвідомити, наскільки це небезпечно. Тому що агресор, який виграє, почувається зміцненим і хоче продовжувати. Агресор, який виграє, посилає сигнал іншим автократичним лідерам про те, що кордони можна змінювати силою, а міжнародні угоди - це лише обіцянки на папері”, - підкреслив Брекельманс.

За його словами, “Путін, поза сумнівом, спробує знову. Агресія Росії схожа на лавину - вона все знищує, поступово рухаючись уперед. Він знову вдереться в Україну або в іншу колишню радянську республіку. Можливо, балтійські країни, які тепер є повноправними членами НАТО та Європейського Союзу. І якщо агресія буде винагороджена, це може підштовхнути Китай до більшої агресії щодо Тайваню, до більшої агресії на Близькому Сході. Якщо буде досягнуто поганої мирної угоди, ми зробимо ту саму помилку, що і під час Першої світової війни - коли війна в Україні може закінчитися, але мир буде втрачений".

Тож щоб зберегти Європу, а отже і Нідерланди, і Україну, вільними та безпечними, необхідно реалізувати принцип “мир через силу” в Україні як у короткостроковій, так і у довгостроковій перспективі, наголосив Брекельманс.

Він також зауважив, що військова підтримка України має тривати безперешкодно, і що сильніша Україна на полі бою, то більше шансів на справедливу та міцну мирну угоду.

“Крім того, мир через силу також означає, що Україна має отримати надійні гарантії безпеки. А надійні - означає, що при припиненні вогню чи мирній угоді Путіна можна максимально стримати від нової агресії. Це можливо лише в тому випадку, якщо мандат будь-яких потенційних стримувальних сил, військово-морських сил чи миротворчої місії буде чітким і зрозумілим. Тому що Путін тестуватиме на міцність будь-яку мирну угоду... Путін має знати, що кожного разу, коли він робитиме крок ескалаційними сходами, він стикатиметься із сильнішим противником. Це можливо лише за підтримки США. І має бути дуже чіткий розподіл обов'язків між Україною, європейськими країнами та США, а також можливо іншими країнами, які будуть залучені до цього процесу”, - підкреслив міністр оборони Нідерландів.

Окрім того, він наголосив, що Європа має отримати повноцінне місце за столом переговорів.

“Ми можемо з нашого боку закликати чи навіть вимагати, щоб Україна та Європа отримали місце за столом переговорів, тому що йдеться про нашу безпеку”, - зазначив Брекельманс.

На його переконання, “Європа повинна швидко подати план щодо можливого розгортання військ. І саме над цим ми будемо активно працювати найближчим часом”.

Як повідомляв Укрінформ, у Парижі відбулася неформальна зустріч, організована президентом Франції Еммануелем Макроном, присвячена Україні та безпеці в Європі.

Теги по теме
Украина Европа Нидерланды
Источник материала
loader
loader