![Росія має важелі впливу в МАГАТЕ - депутат](https://thumbor.my.ua/71bI_dWQrx9jALAY0sLRKKmd23Q=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F00e58138964cd705e5082d7cf8b9bf33.jpg)
Росія має важелі впливу в МАГАТЕ - депутат
Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко під час пресконференції, передає Укрінформ.
«Застосування Росією зброї для ударів по Чорнобильській АЕС є жахливим (злочином – ред.) щодо життя та здоров’я мільйонів людей… МАГАТЕ- спеціалізована установа, спеціалізована організація ООН. Коли порушуєш якесь питання, зокрема, пов'язане з необхідністю або виключення Росії з неї, або накладення санкцій, то організація дає стандартну відповідь, що їх принципи роботи базуються на діалозі і консенсусі. І нам з цим доволі складно працювати, адже для нас є абсолютно очевидним, прояви справжнього ядерного тероризму з боку РФ», - зазначив народний депутат відповідаючи на питання про пасивну реакцію МАГАТЕ на обстріл ЧАЕС.
Політик нагадав, що Верховна Рада у своїй постанові зверталась до міжнародних організацій, парламентів та урядів держав світу із закликом визнати Росію державою-ядерним терористом.
«Але на превеликий жаль, Росія має вплив в таких організаціях. Іноді йдеться і про фінанси, про певний внесок, який вони вносять в бюджет. Також там, як і в будь-якій організації, є своя бюрократія. Зважаючи на усі ці фактори питання, які піднімає Україна, дуже складно реалізувати», - підкреслив він.
Мережко також наголосив, що на рівні парламентської дипломатії мають бути задіяні усі можливі зв’язки та способи, щоб накласти санкції на енергетичний сектор РФ, зокрема атомний.
«Необхідно працювати з нашими колегами, парламентаріями з різних країн, з конгресменами, говорити про необхідність застосувати санкції проти енергетичного сектору Росії. Верховна Рада своєю постановою вже зверталася до колег, але для того, щоб реалізувати це, для того, щоб стимулювати виникнення відповідної політичної волі, треба дуже наполегливо працювати, що ми і робимо», - підкреслив голова парламентського комітету.
За його словами, недостатній рівень введення санкцій проти енергетичного сектору Росії пояснюється тим, що є певний опір з огляду на економічні інтереси інших держав.
«Коли йдеться про життя людей, то я вважаю, що треба іноді поступатися економічними інтересами, а думати про життя мільйонів людей не лише в Україні, але й у світі, адже дії РФ несуть і ядерну загрозу. Тому ми продовжуємо роботу в цьому напрямі, незважаючи ні на що. І на цьому напрямку, звичайно, ми бачимо прогрес», - зауважив народний депутат.
Як повідомляв Укрінформ, вночі 14 лютого російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
![loader](/files/images/preloader.gif)