Замість медалей: у Міносвіти розповіли, як відзначатимуть успіхи школярів із 2025 року
Замість медалей: у Міносвіти розповіли, як відзначатимуть успіхи школярів із 2025 року

Замість медалей: у Міносвіти розповіли, як відзначатимуть успіхи школярів із 2025 року

Міністерство освіти та науки скасувало Положення про золоту та срібну медалі, з 2025 року їх не будуть виготовляти за кошти держбюджету. Натомість випускники шкіл, які мають успіхи у навчанні, будуть отримувати свідоцтво про освіту з відзнакою.

Про це Укрінформу повідомили у Міністерстві освіти та науки.

"Скасування Положення про золоту та срібну медалі означає, що з 2025 року зупиняється виготовлення та вручення випускникам шкіл золотих та срібних медалей за успіхи в навчанні за кошти державного бюджету. Водночас випускникам шкіл, які успішно закінчили здобуття освіти та мають результати навчання високого рівня, отримають Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою", - повідомили у міністерстві.

У МОН зауважили, що згідно зі статтею 16 Закону України “Про повну загальну середню освіту” за особливі успіхи в навчанні, дослідницькій, пошуковій, науковій діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо до учнів можуть застосовуватися різні види морального та/або матеріального заохочення і відзначення.

До такого заохочення, окрім золотих та срібних медалей, відноситься нагородження похвальним листом, грамотою.

Як наголошують у міністерстві, види та форми заохочення і відзначення учнів у закладі освіти визначаються його установчими документами та/або положенням про заохочення і відзначення учнів, що затверджується педагогічною радою закладу освіти.

"Рішення про заохочення (відзначення) учня ухвалює педагогічна рада закладу освіти. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання, юридичні, фізичні особи також можуть заохочувати та відзначати академічні та інші досягнення учнів", - зазначили в МОН.

У МОН нагадали, що золоті й срібні медалі вже кілька років не дають жодних переваг для вступу у ЗВО.

Рішення про скасування Положення про золоту та срібну медалі було ухвалено, оскільки нагородження медалями багато років не давало випускникам преференцій для вступу.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство освіти та науки розпочинає впровадження політики "Освіта для життя", який передбачає оновлення змісту шкільної освіти. Пілотування оновленного змісту в трьох освітніх галузях планується розпочати з вересня 2025 року.

Фото: GettyImages

Теги по теме
Школа Образование
Источник материала
loader
loader