У собівартості рослинницької продукції найбільшу частку займають мінеральні добрива
У собівартості рослинницької продукції найбільшу частку займають мінеральні добрива

У собівартості рослинницької продукції найбільшу частку займають мінеральні добрива

Витрати на мінеральні добрива у собівартості рослинницької продукції можуть сягати 16%. На другому місці — насіння (8%), далі йдуть ПММ (7%) та ЗЗР (5%). Решту становлять інші прямі витрати, адміністративні витрати, заробітнта плата, інші складники.

Про це AgroPortal.ua розповів заступник директора Агробізнесу із закупівель та комерційної діяльності компанії Kernel Ігор Стельмащук.

За його словами, на поточний момент у Kernel законтрактовано 100% добрив від потреби сезону-2025 і уже поставлено на склади близько 92%. Основні категорії включають азотні (карбамід, КАС, аміачна селітра), комплексні NPK, фосфорні та калійні добрива.

«Щодо цінових тенденцій, ринок добрив залишається дуже чутливим до коливань цін на енергоресурси, змін логістики та міжнародної кон’юнктури. Потенційними факторами зростання вартості можуть бути підвищення цін на газ, обмеження експорту з ключових виробничих регіонів, нестабільність валютного курсу та геополітичні ризики».  розповідає Ігор Стельмащук.

Також на на сезон-2025 Kernel забезпечена ЗЗР на 100%. Акцент під час закупівлі робили на перевірених виробників та інноваційні продукти, що підвищують ефективність захисту культур. 

«Компанія має збалансовану систему захисту рослин, і кожного року ми розробляємо стратегію захисту, виходячи із викликів, з якими стикалися в попередні періоди, завдяки великій базі напрацювань. Тож можемо швидко реагувати на кожну загрозу — чи то бурʼян, чи то хвороба та шкідники. У структурі захисту найбільшу роль відіграють гербіциди та фунгіциди»,  зазначає Ігор Стельмащук. 


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Источник материала
loader
loader