В Україні працевлаштовані тільки 15-18% людей з інвалідністю - експертка
В Україні працевлаштовані тільки 15-18% людей з інвалідністю - експертка

В Україні працевлаштовані тільки 15-18% людей з інвалідністю - експертка

Лише від 15% до 18% українців з особливими потребами мають роботу, при цьому 68% опитаних людей з інвалідністю грошей вистачає тільки на одяг і харчі.

Такі дані навела виконавча директорка Громадської спілки «Ліга сильних» Дар’я Сидоренко під час презентації результатів дослідження «Потреби людей з інвалідністю у засобах до існування та доступу до ринку праці в умовах війни в Україні», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Сидоренко нагадала, що, за даними різних досліджень, в Україні працевлаштовані лише 15-18% людей з інвалідністю.

«Це один із найнижчих показників у Європі. Приміром, у Греції мають роботу 38% людей з особливими потребами, що є чи не найгіршим показником поміж держав ЄС, де в більшості країн середні показники працевлаштування інвалідів перевищують 50%. При цьому європейці говорять: це малий показник, ми хочемо досягнути такого ж рівня працевлаштування, як і серед людей, котрі не мають інвалідності», - розповіла Сидоренко.

«Ліга сильних», за її словами, ставить за мету досягнення в Україні показника у 50% працевлаштування таких громадян. Для цього під орудою Спілки працює неформальна робоча група з представників громадських організацій, які представляють інтереси людей з різними видами інвалідності. Експерти напрацьовують рішення, які допоможуть країні досягнути цієї мети.

Сидоренко нагадала, що на підпис Президенту скерували ухвалений ВР на початку лютого законопроєкт № 5344-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю».

Документ, на її думку, помітно покращить законодавчу базу для виконання завдань з максимального забезпечення людей з особливими потребами роботою й засобами для існування.

«Напрацювавши внутрішні таблиці проблем та рішень, що допоможуть їх розв’язати, ми переконалися, що, крім вдосконалення законодавства, потрібні ще й об’єктивні дані щодо реального стану справ. Тому й вирішили провести комплексне дослідження. Поміж цифр, які мене особливо вразили, - те, що 68% учасників проведено в межах дослідження опитування говорили, що їм вистачає коштів лише на харчування та одяг. І тільки 3% сказали, можуть дозволити собі придбати якісь дорогі речі», - поділилася враженнями виконавча директора «Ліги сильних».

Поміж неприємних «відкриттів» експертка назвала й те, що більшість опитаних людей з інвалідністю кажуть, що готові виконувати будь-яку, навіть найбільш некваліфіковану роботу. А це, вважає Сидоренко, свідчить не про їхню гнучкість, а про те, що у них немає особливого вибору. Звідси - посилення загроз залучення людей з особливими потребами у різні неправомірні схеми, а також вчинення проти них різних злочинів.

Ще одне неприємне спостереження - низький рівень обізнаності роботодавців. 64% із них нічого не знають про державні та донорські програми працевлаштування людей з інвалідністю. Більшість же серед тих, хто знає про ці програми, вважає їх неефективними.

«Результати дослідження свідчать, що люди з особливими потребами - неоцінений потенціал в Україні з огляду на те, що триває війна, зростає кількість інвалідів, посилюються проблеми на ринку праці. Критично необхідно створювати умови, щоб люди з пораненнями могли якнайшвидше повернутися до активного способу життя», - переконана Сидоренко.

Як зазначалося, Громадська спілка «Ліга сильних» разом із дослідницькою агенцією InfoSapiens провели дослідження щодо потреб людей з інвалідністю у засобах для існування та доступі до ринку праці. Участь у ньому взяли 1019 респондентів, серед яких 80% - дорослі з інвалідністю, ще 10% - опікуни дорослих людей з інвалідністю та 10% - опікуни дітей з інвалідністю. Також опитали керівників 621 підприємства малого, середнього та великого бізнесу.

Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader