Державний департамент США розпорядився призупинити свої підписки на низку медіа
Державний департамент США розпорядився призупинити свої підписки на низку медіа

Державний департамент США розпорядився призупинити свої підписки на низку медіа

За даними The Washington Post, Держдепартамент вказав співробітникам розірвати контракти з Economist, New York Times, Politico, Bloomberg News, Associated Press і Reuters.

Державний департамент США розпорядився призупинити всі свої медіапередплати в рамках загальнодержавних зусиль адміністрації президента Дональда Трампа зі скорочення витрат, які вона вважає непотрібними. Про це пише Reuters.

«Департамент призупинив усі неважливі для місії контракти на підписку на медіа, які не є академічними чи професійними журналами», — йдеться в заяві представника Держдепартаменту, надісланій Reuters електронною поштою.

Як довго триватиме пауза, Держдепартамент не уточнив.

Видання The Washington Post також повідомило про меморандум Держдепартаменту, який вказував співробітникам розірвати контракти з Economist, New York Times, Politico, Bloomberg News, Associated Press і Reuters.

За словами представника Держдепартаменту, який розмовляв з виданням на умовах анонімності, співробітникам відомства повідомили, що вони можуть подати запит на підтримку підписки на новини, але це «має бути зроблено в одному реченні». Керівництво викладало можливі обґрунтування — якщо підписка впливає на безпеку персоналу чи об’єктів США, або якщо це вимагається договором чи законом, або якщо вона дає ствердну відповідь на одне з таких запитань: «Чи робить це Америку безпечнішою?» Чи робить це Америку сильнішою? Чи робить це Америку процвітаючою?»

Співробітник департаменту, який отримав меморандуми та поділився ним з The Washington Post, висловив стурбованість тим, що припинення підписки на новини, особливо на місцевих медіа, позбавить посольства та консульства інформації, необхідної для виконання їхньої місії.

«Це поставить під загрозу життя американців за кордоном, тому що ми відрізані від щоденних джерел новин», — сказав співрозмовник видання.

Речник Reuters сказав, що компанія не коментує комерційні угоди з точки зору політики.

«Державним чиновникам, як і американцям у приватному секторі, потрібна надійна інформація, щоб виконувати свою роботу. Уряд, очевидно, має право скасовувати будь-які підписки, які йому заманеться. Але головним результатом внесення незалежних новин до чорного списку є те, що ці агентства та офіси знатимуть набагато менше про те, що відбувається у світі. Важко уявити, як це принесе користь людям Сполучених Штатів», — також прокоментував прессекретар New York Times Чарлі Стадтландер. 

Інші медіакомпанії, згадані в записці, про яку повідомляє The Washington Post, не відповіли на запит Reuters про коментар.

Фото: Brookings

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader