Марченко: Євросоюз вже надав €45 мільярдів бюджетної підтримки - 40% від усієї допомоги
Марченко: Євросоюз вже надав €45 мільярдів бюджетної підтримки - 40% від усієї допомоги

Марченко: Євросоюз вже надав €45 мільярдів бюджетної підтримки - 40% від усієї допомоги

Європейський Союз є найбільшим контриб'ютором бюджетної підтримки України, надавши 45 мільярдів євро, що складає 40% від усієї допомоги.

Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко під час спільного засідання уряду та Європейської комісії, передає кореспондент Укрінформу.

"Європейський Союз є найбільшим контрибʼютором бюджетної підтримки. На сьогодні ця допомога складає 40% від усієї допомоги, що ми отримуємо і складає 45 млрд євро", – зазначив Марченко.

Він зауважив, що із загальної підтримки від ЄС у 135 млрд євро близько 66 млрд спрямовано на економічну підтримку.

За словами Марченка, програма "Ukraine Facility" стала основним фінансовим механізмом підтримки з боку ЄС з 2024 року. Зокрема, Україна вже виконала 41 захід, передбачений планом, що стало основою для позитивної оцінки Європейської комісії.

"Очікуємо, що Рада ЄС найближчим часом схвалить рішення про виділення нового траншу в розмірі 3,5 мільярда євро, що дозволить нам і надалі фінансувати пріоритетні видатки", - додав він.

Міністр також підкреслив, що питання економічної стійкості у 2026 році та у подальші роки стає спільним стратегічним пріоритетом.

"Ми сподіваємося, що в процесі дискусії в частині багаторічної фінансової перспективи 2028-2034 роки Україна займатиме визначальне місце, що створить довгострокові механізми фінансової підтримки, забезпечення інвестицій у критичну інфраструктуру, систему власних внесків до бюджету ЄС після вступу. Україна також очікує подальшого поглиблення співпраці з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку", - резюмував Марченко.

Марченко: Євросоюз вже надав €45 мільярдів бюджетної підтримки - 40% від усієї допомоги - Фото 1 Спільне засідання уряду України та Європейської Комісії / Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ

Як повідомляв Укрінформ, Євросоюз разом із партнерами надали Україні економічну, гуманітарну, фінансову та військову допомогу на загальну суму 135 млрд євро, з яких 48,7 млрд євро спрямували на військову допомогу.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликав посилити інтеграцію України до європейського ринку, а також транспортного простору й енергетичного ринку ЄС.

Перше фото: Сергій Марченко, Фейсбук

Теги по теме
Евросоюз Кабмин помощь Бюджет Минфин
Источник материала
loader
loader