/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fbc94161a35ae7c9aa9b103bbff3df927.jpg)
Прикордонник Дмитро Полончак - гість програми «Командири нашої перемоги»
Про це розповів екскомандир розвідувального відділення прикордонної комендатури «Шквал» Дмитро Полончак на позивний «Койот» у новому випуску проєкту Укрінформу «Командири нашої перемоги», який вийде у середу, 26 березня, о 19:00.
Дмитро Полончак брав участь в обороні центрального напрямку, де така тактика особливо проявлялася під час зіткнень із підрозділами ПВК «Вагнер». За його словами, першими в бій ворог кидав не основні сили, а людей з кольоровими браслетами на руках – невиліковно хворих.
«Ми називали їх "браслетики". Це були військові, але не схоже, що самі вагнерівці. Браслети різного кольору, за нашими спостереженнями, означали невиліковні хвороби, зокрема, сифіліс. Їх просто не шкодували», – зазначив Полончак.
Завдання так званих «браслетиків» було одне – викрити розташування оборонних ліній ЗСУ. Вони не досягали позицій, але встигали дістатися буферної зони, де й гинули. Лише після цього, за словами прикордонника, у бій йшли основні та професійні сили ПВК «Вагнер».
«Це була така тактика – спершу "браслетики", потім аналіз, і вже далі штурм. Нам було важко спершу. Але з часом ми їх вивчили. Тоді вже було простіше», – додав він.
Полончак також наголосив, що ефективна протидія такій тактиці була можлива лише завдяки злагодженій роботі підрозділу, аналізу та взаємній повазі серед військових. За його словами, іноді рішення щодо бойових дій приймалися навіть разом із солдатами, якщо ті проявляли ініціативу й мали чітке розуміння ситуації.
Більше про історію «Койота», битву за Бахмут та інші бойові операції, зокрема у Чорнобилі, – у новому випуску проєкту «Командири нашої перемоги», який можна буде переглянути на новому Ютуб-каналі Укрінформу.
Як повідомлялося, Укрінформ започаткував серію програм «Командири нашої перемоги» про представників командної ланки ЗСУ. Під час інтерв’ю глядачі більше дізнаються про командирів, від яких залежить не лише успішне виконання бойових завдань, а й життя бійців. Це – офіцери, за плечима яких бойовий досвід, здобутий у складних військових операціях; командири, на яких рівняються бійці та які ведуть до перемоги.
