Проєкт «Рух без бар'єрів» реалізують уже в 15 пілотних населених пунктах - Кулеба
Проєкт «Рух без бар'єрів» реалізують уже в 15 пілотних населених пунктах - Кулеба

Проєкт «Рух без бар'єрів» реалізують уже в 15 пілотних населених пунктах - Кулеба

Проєкт зі створення безбар'єрних маршрутів реалізують у 15 пілотних населених пунктах, водночас до ініціативи мають намір долучитися ще 800 громад.

Про це віцепрем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба повідомив під час засідання Національної Ради безбар’єрності, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цьогоріч Міністерство інфраструктури розпочало реалізацію планового проєкту "Рух без бар'єрів". "Рух без бар'єрів" — це визначений конкретний транспортно-пішохідний шлях, який буде організований таким чином, щоб забезпечити максимальну доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення... Безбар'єрний маршрут — це стандарт, за яким ми пропонуємо створювати й оновлювати міські простори. Це приклад того, як мають виглядати наші міста. Сьогодні ми реалізуємо цей проєкт у 15 пілотних населених пунктах і плануємо масштабувати його максимально швидко по всій країні", - сказав він.

Кулеба поінформував, що ініціатива реалізується у Києві, Одесі, Дніпрі, Житомирі, Тернополі, Львові, Рівному, Чернівцях, Полтаві, Вінниці, Славутичі, Кропивницькому, Бучі, селищі Опішня, Калуші. За словами міністра, на цих маршрутах усі локації мають бути безбар'єрними, як-от: перехрестя, переходи, школи, садочки, кав'ярні, громадський транспорт. Кулеба додав, що упродовж 2025 року міністерство планує почати реконструкцію маршрутів у всіх пілотних містах, а також поширити проєкт на інші населені пункти.

"Я хотів би сфокусуватися на тому, що ми вже на сьогодні маємо ініціативу у більш ніж 800 громадах долучитися до цього проєкту... Це свідчить про те, що країна готова до реалізації такої політики на місцях. І ми для себе зафіксували зрозумілий KPI: станом на 26 березня 2026 року ми хочемо, щоб до цього проєкту долучилося більше тисячі громад. І 2030 рік, як визначено у стратегії (Національній стратегії безбар'єрності, — ред.), ми б хотіли збільшити кількість об'єктів, які входять до цього проєкту, до 90%", - розповів він.

Кулеба нагадав, що військова адміністрація Києва вже сформувала маршрут протяжністю 2,5 км, який містить у собі 325 об'єктів. З них об'єктів приватної власності — 229, комунальної — 18, державної — 17. Він висловив переконання, що в співпраці з бізнесом цей проєкт буде реалізований, і столиця стане прикладом для інших міст.

"Маршрути — це не лише про фізичні зміни у міському транспорті, а й про комплексний підхід до створення доступного простору через модернізацію нашої інфраструктури, через інформаційні компанії та розширення можливості цифрової взаємодії й залучення соціального відповідального бізнесу", — зауважив він.

Міністр додав, що для облаштування маршрутів використовуватимуть кошти міських, обласних і державного бюджетів, гранти та допомогу міжнародних партнерів.

Як повідомляв Укрінформ, 3 грудня 2020 року Президент України видав Указ про розробку Національної стратегії зі створення безбар'єрного середовища в Україні. 14 квітня 2021 року Кабінет міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору в Україні до 2030 року (Стратегію безбар'єрності).

Источник материала
loader
loader