/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F69be0349b4eb239d0f681710ab656ab2.jpg)
Розробники Raytheon представили бойовий дрон Coyote LE SR, що запускається з гелікоптера
Компанія Raytheon, яка входить до складу корпорації RTX, вперше провела запуск безпілотного апарата Coyote LE SR з борту гелікоптера. Випробування відбулося 26 березня на полігоні Nine Mile і стало частиною масштабної програми розширення бойових можливостей лінійки дронів Coyote. Новий варіант LE SR належить до категорії так званих «launched effects» — малих безпілотників, які можна запускати з повітряних, наземних або морських платформ.
Coyote LE SR призначений для виконання широкого спектра задач — від розвідки та цілевказання до радіоелектронної боротьби, точкових ударів і забезпечення тактичного зв’язку. Новинка також має функцію колаборативної автономії: вона здатна обмінюватися даними з іншими сенсорами й апаратами, адаптуватися до бойової обстановки і змінювати тактику без втручання людини.
Це випробування стало першим запуском такого дрона з гелікоптера, хоча раніше його вже демонстрували з інших платформ. У жовтні 2024 року Raytheon та інша компанія RTX — Collins Aerospace — представили свої автономні системи на заході EDGE, організованому Армією США. Там Raytheon показала напрацювання за програмою CODE, що вивчає автономні операції у середовищах із порушеним зв’язком.
Новий дрон спирається на технології попередніх версій Coyote, які успішно застосовувалися для перехоплення ворожих дронів. Наприклад, версія Block 2, обладнана реактивним двигуном, може досягати швидкості майже 600 км/год і знищувати цілі на відстані понад 10 км. Система інтегрується з радаром Raytheon KuRFS, що виявляє малі повітряні об'єкти на дистанціях до 16 км.
Американська армія вже уклала кілька великих контрактів на виробництво Coyote. Лише у 2024 році загальна сума угод із Raytheon склала понад пів мільярда доларів. До 2029 року Пентагон планує закупити щонайменше 6 000 кінетичних дронів Block 2 і 700 некінетичних Block 3, а також сотні пускових установок і радарних систем. Усе це — частина ширшої програми з розбудови мобільної протиповітряної оборони та систем протидії безпілотникам.

