/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F47c537a5f40078f1e78565d5df65f8aa.jpg)
Безвітряна погода обвалила генерацію на німецьких ВЕС: країну рятують газ і вугілля
Швидкість вітру в Німеччині в березні впала приблизно на 12% порівняно з минулим роком. Через це середньодобове виробництво вітрової електроенергії досягло найнижчого рівня з 2016 року. Ринок електроенергії країни рятували вугільні та газові електростанції, пише Bloomberg.
У результаті середні ціни на добу вперед цього місяця виявилися на 48% вищі, ніж рік тому, і майже на тому ж рівні, що наприкінці енергетичної кризи в Європі в 2023 році.
Низька швидкість вітру зумовлена так званим Північноатлантичним коливанням – погодним явищем у північній частині Атлантичного океану, що характеризується коливаннями різниці атмосферного тиску над океаном між Азорськими островами та Ісландією.
За даними Bloomberg New Energy Finance, рівень вітру тримався нижче 10-річного середнього значення протягом 38 днів поспіль, перевищивши його лише 21 березня.
Виходячи із тенденцій атмосферного тиску, BNEF прогнозує, що дефіцит вітру в Німеччині збережеться і наступного місяця.
За останнє десятиліття Німеччина встановила більше наземних вітряних турбін, ніж будь-яка інша європейська країна, зазначає агентство.
"Проте різкий спад виробництва цього місяця показує, що енергетична система країни, як і раніше, залежить від погоди та старих електростанцій, що працюють на викопному паливі", – пише Bloomberg.

