Путін вийшов із переговорів
Путін вийшов із переговорів

Путін вийшов із переговорів

Точніше, імітація переговорів ще буде відбуватися. Але переговори вже практично зірвані

Зміст

Путін  розпочав вихід з переговорів в Ер-Ріяді, але вчорашні заяви про те, як він роздушить Україну і введе управління ООН, просто прискорили процес зняття масок. Отже, що змусило Путіна прискорити процеси?

Я вже писав про три речі, які важливі для Путіна:

  • він вважає, що в ході літньої кампанії він зможе суттєво покращити воєнні позиції. Як на мене — це ілюзія, але він все більше живе в ілюзіях;
  • він не готовий до переходу до мирного життя. Не готовий особисто через повний провал тих мрій, які його штовхнули у 2022 до повномасштабного вторгнення (провал історичної місії). Не готовий через страх перед тим, як себе поведе еліта, яка боїться Путіна, але вже живе в логіці  постПутін. Він боїться також і реакції ура-патріотичної меншості (30-35%  населення), яке не має вождів, але може стати кістяком озлобленості на Путіна;
  • судячи з усього, Путін повірив: що б там не сталося, Трамп не зможе розпочати нафтову війну з РФ по частковому витісненню російської нафти зі світових ринків нафти. Окрім того, Путін вважає, що завдяки КНДР, можливо, Ірану та ряду інших теоретично можливих точок напруги, він буде потрібен і Трампу і Сі під час переговорів Китай-США.

Читайте також: Ер-Ріяд-2. Швидкий мир — поки міф

Тепер щодо війни. Ми практично увійшли в новий цикл війни, де наступне переговорне вікно можливостей може відкритися не раніше кінця осені. 

Чи можливе все-таки повернення до переговорів зараз? Як на мене, вірогідність мінімальна. Путін виставляє такі вимоги, які просто неможливо виконати. 

Якою буде реакція США? Ще деякий час переговори будуть іти за інерцією. А далі, три варіанти:

  1. Трамп заплющує очі на все це і тисне на Україну (вірогідність низька).
  2. Трамп в тій чи іншій формі підтримує Україну, не дотискає Росію і перемикається на щось інше.
  3. Трамп підтримує Україну, включається в витіснення Росії з нафтового ринку світу, хоч і перемикається на щось інше.

Який варіант виграє, залежить від того, як ми спільно з європейцями спрацюємо. Зараз головними переговорами можуть стати не переговори Україна — Росія — США, Україна — ЄС — США.

Джерело

Про автора: Вадим Денисенко, політолог.

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів. 

Теги по теме
Украина Россия США Владимир Путин Новости Дональд Трамп Новости политики Европа
Источник материала
loader
loader