В Україні повідомляють, що у нового варіанту угоди по надрам немає шансів на підписання, - WP
В Україні повідомляють, що у нового варіанту угоди по надрам немає шансів на підписання, - WP

В Україні повідомляють, що у нового варіанту угоди по надрам немає шансів на підписання, - WP

Українські чиновники заявляють, що нова версія угоди щодо надр не має шансів на підписання в її поточному вигляді, повідомляє The Washington Post, посилаючись на представників у Києві.

За їхніми твердженнями, нові пропозиції Вашингтона кардинально змінюють умови, раніше запропоновані Києвом американській стороні, і не містять жодних гарантій безпеки.

Це може стати приводом для посилення напруженості між двома країнами на тлі прагнення Білого дому отримати доступ до природних ресурсів України, зазначає видання.

WP нагадує, що документ розглядає всю підтримку, надану США Україні з початку конфлікту, як борг, який необхідно буде повернути з відсотками з доходів, отриманих за угодою.

Документ також надає США «право першочергової пропозиції» на всі інвестиції, пов’язані з енергетикою та корисними копалинами, що фактично означає американський контроль.

За словами високопоставленого українського чиновника, проєкт викликає серйозне занепокоєння, оскільки в ньому попередні американські гранти перекласифіковуються в кредити, що підлягають поверненню.

Більше того, Вашингтон вимагає «50 відсотків від усіх нових та існуючих джерел доходу, при цьому не роблячи жодного власного внеску».

Колишній український чиновник, знайомий з ходом переговорів, анонімно заявив, що нова пропозиція, можливо, є лише стартовою позицією США, проте «вона жахлива для України».

«Немає жодного шансу, що ця угода буде підписана в її поточному вигляді», – сказав екс-чиновник.

Згідно з проєктом, рада фонду, яка буде управляти всіма інвестиціями, повинна складатися з трьох представників США і двох від України, що дасть США постійну більшість і фактичний контроль над прийняттям рішень.

При цьому українські члени ради повинні будуть отримати схвалення від Вашингтона і можуть бути усунені в будь-який момент.

«Який у цьому сенс? Можна стверджувати кого завгодно, адже у них все одно не буде реального впливу.

Це або крайня нахабність, або спроба почати з надмірно жорсткої позиції, щоб потім поступитися трохи», – сказав один з колишніх українських чиновників.

Источник материала
loader
loader