Верховний суд Росії залишив без змін вирок громадському активісту Сергію Цигіпі
Верховний суд Росії залишив без змін вирок громадському активісту Сергію Цигіпі

Верховний суд Росії залишив без змін вирок громадському активісту Сергію Цигіпі

Попри розгляд справи в закритому режимі судді допустили до оголошення вироку слухачів

Верховний суд Росії залишив без задоволення касаційну скаргу на вирок журналісту, письменнику та громадському активісту з Нової Каховки Херсонської області Сергію Цигіпі, якого окупанти засудили до 13 років ув’язнення.

Про це повідомляє «Кримський процес».

Як зазначають правозахисники, попри розгляд справи в закритому режимі судді допустили до оголошення вироку слухачів, чого раніше в справі Цигіпи не спостерігалося

Сергій Цигіпа — журналіст, активіст і ветеран АТО. Протягом багатьох років писав, зокрема, й для «ДМ» (тоді ще «Телекритики»). Проживав у Новій Каховці. Від початку повномасштабного вторгнення Росії займався волонтерською діяльністю, брав участь у мітингах на підтримку України та повідомляв про дії окупантів на півдні.

12 березня 2022 року росіяни викрали журналіста. Лише у квітні на ютубі і в телеграмі з’явилися відеозаписи з викраденим Цигіпою, завдяки яким рідні дізнались про те, що він живий.

У червні 2023-го дружина Сергія Цигіпи Олена розповіла «Детектору медіа» про те, як намагається визволити чоловіка з полону, і закликала всіх небайдужих долучатися до мирної акції «Звільніть цивільних полонених України», організатором якої виступила ГО «Цивільні в полоні».

6 жовтня 2023 року окупаційний «верховний суд» Криму засудив Сергія Цигіпу до 13 років колонії у справі про «шпигунство». Справу розглядали в закритому режимі, жодних деталей не повідомляли.

Адвокати подавали апеляцію, проте у лютому 2024-го підконтрольний Росії суд відхилив її. Тоді сторона захисту подала касаційну скаргу.

У травні 2024 року Сергія Цигіпу перевезли до колонії міста Скопіно в Рязанській області.

Фото ілюстративне: Сергій Цигіпа

Читайте також
Незрячого активіста Сізікова етапували з тимчасово окупованого Криму в Красноярський край
Журналістів Азіза Азізова та Рустема Османова росіяни перевезли до СІЗО у Ростові-на-Дону
У кримського політв’язня Енвера Аметова у в’язниці загострився гепатит B
Суд окупантів у Криму лишив без змін рішення про штраф для правозахисника Абдурешита Джеппарова
Росіяни не видають ліків кримській правозахисниці Ірині Данилович, яку незаконно ув'язнив Кремль
Справа Гандзюк: суд оголосить вирок після 20 червня
Громадські організації закликали «максимально швидко та професійно» розслідувати напад на журналістку Альону Березу
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Журналисты
Источник материала
loader
loader