Авіаносець для Індонезії символом сили, чи декорація?
Авіаносець для Індонезії символом сили, чи декорація?

Авіаносець для Індонезії символом сили, чи декорація?

Несподівана новина про те, що ВМС Індонезії планують придбати списаний авіаносець Giuseppe Garibaldi італійського флоту, викликала чимало питань. І головне з них — навіщо?

Попри відсутність у стратегічних документах Індонезії планів щодо придбання авіаносця, ВМС країни не лише розглядають його покупку, а й мають намір оснастити корабель винищувачами AV-8B Harrier. Однак експлуатація таких літаків на морі — вкрай складне завдання, яке свого часу виявилося непосильним навіть для ВМС Таїланду. Раніше Індонезія вже висловлювала інтерес до придбання авіаносця — у 2013 році розглядалася можливість покупки іспанського Principe de Asturias, але угода так і не відбулася. Також державна суднобудівна компанія PT PAL презентувала проєкт вертольотоносця, який потенційно може бути побудований до 2028 року. Як острівна держава, Індонезія має стратегічний інтерес у посиленні військово-морських можливостей. Авіаносець міг би використовуватися для повітряної оборони, ударних операцій та розвідки, а також для гуманітарних місій. Проте придбання бойових літаків для нього суперечить миротворчим цілям та може викликати побоювання серед сусідніх країн. Без чіткої військової доктрини використання авіаносця та без досвіду його експлуатації Індонезія ризикує витратити значні кошти на корабель, який може стати більше символом, ніж ефективним військовим інструментом.

З огляду на геополітичну ситуацію в регіоні, Джакарті варто ретельно зважити свої дії, аби не лише зміцнити оборону, а й уникнути непотрібного конфлікту зі своїми сусідами.

Источник материала
loader
loader