Бойове сіоністське угруповання погрожує палестинськім активістам в Інтернеті «списком депортації» зі США
Бойове сіоністське угруповання погрожує палестинськім активістам в Інтернеті «списком депортації» зі США

Бойове сіоністське угруповання погрожує палестинськім активістам в Інтернеті «списком депортації» зі США

Майже за шість тижнів до того, як федеральна імміграційна служба затримала аспіранта Колумбійського університету Махмуда Халіла, група під назвою Betar US заявила на своєму акаунті X, що внесла пропалестинського активіста в «наш список депортованих».

«Зараз 22:00, і ICE знає його домашню адресу та місцеперебування», — опублікувала група 29 січня під відео, на якому CNN бере інтерв’ю у Халіла під час акції протесту в університетському містечку, посилаючись на імміграційну та митну службу США. «Ми надали всю його інформацію багатьом контактам».

Халіл, власник грін-карти, одружений з громадянкою США, був затриманий 8 березня. Через три дні Betar поділився з The Washington Post списком потенційних наступних цілей, про який, за його словами, нещодавно повідомили представникам адміністрації Трампа. На першому місці був Момоду Таал, аспірант Корнельського університету, якого минулого року двічі відсторонили за участь у пропалестинських протестах.

Тепер Таал теж бореться за те, щоб залишитися в країні. Betar US, щойно відроджене та швидко зростаюче відділення американської войовничої сіоністської групи, що існувала століття, претендує на частку заслуг і переходить до наступних імен у своєму списку.

The Post не зміг визначити, чи зіграла ця група роль у рішенні адміністрації Трампа депортувати Халіла і Таала. У заяві Міністерства внутрішньої безпеки сказано, що ICE «не співпрацює з групою Betar і не отримує жодних порад через лінію ICE Tip Line».

Але сіоністська група стверджує, що уряд прислухається, як і адвокати Халіла та Таала, чию студентську візу було скасовано: обидва посилалися на Бетара у своїх відповідних позовах , стверджуючи, що їхні клієнти стали мішенню в рамках незаконного придушення пропалестинських виступів.

«Ми надали адміністрації Трампа сотні імен власників віз і натуралізованих жителів Близького Сходу та іноземців», — сказав Даніель Леві, речник Betar. «Цим джихадистам, які виступають проти Америки та Ізраїлю, не місце в нашій великій країні».

Минулої осені Betar було заборонено на платформах Meta після того, як він висловив завуальовані погрози вбивством пропалестинським законодавцям і студентам коледжу. Зараз присутність групи в соціальних мережах не обмежена, оскільки вона узгоджується з примусовим виконанням указів адміністрації Трампа , які закликають до видворення іноземних громадян, які займаються антисемітизмом або підтримують тероризм.

Зростання популярності Betar показує, як політика і риторика Трампа підбадьорили нову групу безкомпромісних сіоністських груп, які використовують соціальні медіа, щоб націлюватися на людей, яких вони вважають антисемітами або симпатизують ХАМАСу, включаючи деяких євреїв.

У листопаді незнайомець особисто підійшов до Таала під час протесту в Нью-Йорку та вручив йому електронний пейджер — нагадування атаці Ізраїлю з вибухом пейджера у вересні, яка вбила або покалічила десятки підозрюваних членів Хезболли.

Передача пейджерів пропалестинським активістам і заклик X до своїх прихильників зробити те ж саме стало характерною тактикою Betar. Його цілі вважають це загрозою смерті; група каже, що це просто гострий жарт.

13 березня Betar опублікував на X те, що він назвав « сповіщенням про депортацію » для Таала, зазначивши його зв’язок із Корнеллом і статус візи, а також цитуючи його минулі дописи X, які, за словами групи, демонструють його підтримку ХАМАСу, який Сполучені Штати вважають терористичною організацією. Група цитує Таала, який сказав «слава опору» після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, у результаті якого загинуло 1200 людей.

Відповідаючи на запитання про те, чи підтримує він групу, Таал сказав The Post: "Це абсурдно говорити, що присутність на акціях протесту проти геноциду робить когось членом ХАМАС. Я категорично відкидаю ці спроби плутати свободу слова з тероризмом".

Таал і двоє інших подали позов до федерального суду в Нью-Йорку 15 березня з проханням заблокувати адміністрацію Трампа виконання своїх розпоряджень проти Таала та інших осіб у подібних ситуаціях. У позові пояснюється його «зростаючий страх, що він стане мішенню операції з видалення ICE» з «зразком ескалації уваги» з боку Betar та інших сіоністських груп, «які мають повноваження впливати на рішення імміграційних органів».

Страх виявився цілком обґрунтованим. 19 березня представники Департаменту внутрішньої безпеки відвідали резиденцію Таала в Ітаці, Нью-Йорк. Через два дні його адвокати отримали електронний лист від адвокатів Міністерства юстиції, який запрошував Таала здатися під варту ICE. У вівторок суддя заслухав прохання Таала про судову заборону та тимчасовий обмежувальний наказ і міг прийняти рішення в будь-який час.

І Таал, і Халіл мали гучні сутички з владою у своїх кампусах, перш ніж Бетар розпочав кампанію за їх усунення, і немає прямих доказів того, що Бетар вплинув на рішення уряду переслідувати когось із них. Бетар також не єдиний проізраїльський актор, який приписує собі заслуги в тому, що допоміг адміністрації виявити ймовірних прихильників ХАМАС.

Наступного дня після затримання Халіла група під назвою Shirion Collective опублікувала на X меморандум , який вона надіслала до DHS 27 січня, в якому викладається «правова основа» для «негайного затримання та вивезення» алжирця сирійського походження. Ширіон не відповів на запит про коментар.

Інший обліковий запис X під назвою «Documenting Jew Hatred on Campus at Columbia U» опублікував повідомлення про Халіла за день до його арешту, закликаючи держсекретаря Марко Рубіо скасувати його візу , не підозрюючи, що він перебуває в США за грін-картою.

А після затримання урядом минулого тижня Бадара Хана Сурі , співробітника Джорджтаунського університету з Індії, консервативний аналітичний центр Middle East Forum пов’язав його арешт із лютневою статтею , в якій повідомлялося про зв’язки Сурі з чиновником ХАМАС.

Після запиту ICE про те, щоб Таал здався, прес-секретар Betar Леві сказав The Post, що група має «все більше і більше підстав вірити», що інші в її списку незабаром також будуть затримані та депортовані.

«Ми хочемо сказати Шалом ще багатьом Махмудам і багатьом Момоду», — сказав Леві.

Ізраїльський прапор майорить у травні біля табору протестувальників біля Массачусетського технологічного інституту, які засуджують військові зусилля Ізраїлю в Газі. (Стівен Сенне/AP)

«Дайте їм пейджер»

Бетар був заснований як парамілітарний сіоністський молодіжний рух у Латвії в 1923 році Зеєвом Жаботинським, який вважав, що єврейську державу в контрольованій Великобританією Палестині можна створити лише силою. Серед її випускників були консервативні прем’єр-міністри Ізраїлю Менахем Бегін та Іцхак Шамір, і група все ще може похвалитися міцними зв’язками з правлячою партією Лікуд прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.

Хоча «Бетар» втратив політичну значимість після створення Ізраїлю, «історичний імідж руху — агресивний правий націоналістичний і войовничий активізм», — сказав Гай Файнс, дослідник некомерційного Інституту стратегічного діалогу.

Відродження її відділення в США відбулося лише після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, сказав Росс Глік, який приєднався до відроджуваної групи минулого року як її виконавчий директор, з посади якого він пішов у відставку в січні.

Ґлік, підприємець і консультант з маркетингу в Нью-Йорку, сказав, що він «спустошений» нападом. Коли він побачив пропалестинських демонстрантів, які святкували це свято на вулицях Нью-Йорка, «клацнув вимикач», і він розлютився. Він почав намагатися задокументувати особи демонстрантів для можливого розслідування правоохоронними органами.

У 2024 році він зв’язався з Ронном Тороссяном, політично пов’язаним керівником зі зв’язків з громадськістю з колоритним минулим , який поділяв схильність Ґліка до конфронтації з активістами . Торосян працював над тим, щоб відродити Бетар у США як жорсткий сіоністський рух.

Перед візитом до Піттсбурзького університету минулої осені Ґлік оголосив в Instagram про свій план роздати пейджери членам активістської групи Students for Justice in Palestine. Ця група повідомила про пост Гліка правоохоронним органам як про загрозу вибуху, а материнська компанія Instagram, Meta, забанила його та Бетара на своїх платформах.

Не злякавшись, Betar переорієнтував свої зусилля в соціальних мережах на X, який загалом відмінив модерацію вмісту, водночас дотримуючись більш обмежувальної позиції щодо антиізраїльських гасел . Там, у своєму підтвердженому обліковому записі, він кинув виклик численним пропалестинським активістам, часто закликаючи своїх підписників «дати їм пейджер».

У січні Betar опублікував на X, що має на меті зібрати 1800 доларів, щоб передати пейджер відомому палестинському активісту Нердіну Кісвані. Публікація була посиланням на сторінку GoFundMe для групи, де говорилося, що це некомерційна організація 501(c)3.

Це розлютило Дженін Юнес, юриста Першої поправки, що базується в округу Колумбія, чий батько палестинець і яка вважає себе прихильником палестинської справи, хоча не ХАМАС. Юнес не є прихильником онлайн-цензури: вона представляла інтереси деяких консервативних позивачів у справі Верховного суду 2023 року, яка звинуватила адміністрацію Байдена в тиску на платформи соціальних мереж, щоб вони цензурували консервативні виступи, які вона вважала дезінформацією. Але вона підвела межу до того, що, на її думку, було загрозою для життя Кісвані.

Юнес відповів на публікацію Кісвані на X і сказав, що ні X, ні GoFundMe не повинні дозволяти це злочинну поведінку . Betar швидко перевернула позиції, запропонувавши своїм прихильникам теж подарувати їй пейджер.

Юнес сказала, що повідомила про публікації X, але не отримала відповіді. За її словами, за кілька годин вона почала отримувати десятки дзвінків на день з невідомого номера. Принаймні одного разу, коли вона підняла трубку, той, хто дзвонив, почав лаятися та казати їй повернутися до її «ісламської діри».

«Я думаю, що коли така група відкрито погрожує вбивством або погрожує насильством, і ніхто нічого з цим не робить, це надихає їх», — сказав Юнес.

X не відповів на запит про коментар. У GoFundMe заявили, що зусилля Betar були перевірені та визнані «відповідними нашим умовам обслуговування».

У лютому журналіст Al Jazeera Лейла аль-Аріан опублікувала, за її словами, список імен «палестинських немовлят, убитих Ізраїлем до того, як їм виповнилося 1 день народження». Бетар відповів: "Недостатньо. Ми вимагаємо крові в Газі!" Публікацію видалили, але з тих пір Betar опублікував її скріншоти.

Бетар також переслідував євреїв, які критикують Ізраїль, таких як ліберальний коментатор і професор журналістики Міського університету Нью-Йорка Пітер Бейнарт. У лютому Betar сказав своїм підписникам X, що якщо вони побачать Бейнарт на Верхньому Вест-Сайді в Нью-Йорку, вони повинні дати йому пейджер.

«Проти моїх ідей скільки завгодно», — відповів Бейнарт на X. «Але коли ви закликаєте людей у ​​моєму районі дати мені пейджер — після атаки ізраїльського пейджера в Лівані — це звучить як погроза смертю».

У телефонному інтерв’ю Бейнарт сказав: «Це, напевно, не випадково, що в момент величезного політичного розбійництва, в якому Дональд Трамп задає тон, є набагато більше людей і груп, які можуть бути схильні говорити таким тоном».

У лютому єврейська правозахисна група Anti-Difamation League додала Betar до свого глосарію екстремізму та ненависті, повідомивши, що група «відкрито підтримує ісламофобію та переслідує мусульман в Інтернеті та особисто». Бетар – єдина єврейська група в списку.

Поліція Нью-Йорка затримує людей біля Колумбійського університету в Нью-Йорку 30 квітня 2024 року. (Craig Ruttle/AP)

Ґлік сказав, що він зустрічався як з представниками адміністрації, так і з законодавцями, які вітали його внесок, включаючи сенаторів-республіканців Теда Круза (Техас) і Джеймса Ленкфорда (Оклахома) і сенатора-демократа Джона Феттермана (Пенсільванія). Він опублікував селфі та відео, на яких він спілкувався з Феттерманом у коридорі Капітолію в листопаді, і Феттерман сказав «мені це подобається», коли Ґлік описав «трюк з пейджером».

Ні Круз, ні Ленкфорд не відповіли на прохання прокоментувати їхні стосунки з Бетаром. Прес-секретар Феттермана сказав, що сенатор «рішуче заперечує будь-яку причетність» і ніколи не спілкувався з Гліком або Бетаром, крім однієї випадкової сутички в коридорі.

Ґлік залишив посаду виконавчого директора Betar у січні після того, як критики групи відновили скандал із його минулим, і Леві сказав, що Ґлік більше не виступає від імені Betar. Торосян відмовився коментувати цю історію.

Після сутички з SJP у Піттсбурзі ситуація змінилася на користь Betar. Meta відновила Betar на своїх платформах, а на початку цього місяця Університет Піттсбурга тимчасово призупинив роботу SJP у своєму кампусі.

У четвер Betar опублікував на X відео, на якому співробітники ICE арештовують Румейсу Озтурк, докторантку Університету Тафтса з Туреччини. « Вона була в нашому списку », — заявила група, додавши, що в понеділок планує надіслати ICE новий список «приблизно 1800 інших джихадистів».

Абед Аюб, національний виконавчий директор Американо-арабського антидискримінаційного комітету, який є одним із адвокатів, що представляють Таала, сказав, що ступінь, до якої Бетар встановлює або просто узгоджується з порядком денним адміністрації Трампа, не має значення.

«Вони все ще викликають страх, вони все ще залякують, вони все ще створюють атмосферу страху», – сказав він, додавши: «Це дивно, що єврейська організація складає списки».

Источник материала
loader
loader