/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fd4b37eff1e7ad3bf366b35a494c2cde9.jpg)
Британія зобов'яже компанії посилити кіберзахист після хвилі атак
Уряд Великої Британії ухвалить закон для посилення кіберзахисту після хвилі атак з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
У заяві Міністерства науки, інновацій та технологій йдеться, що під дію нового закону потраплять близько 1000 компаній. Йдеться про компанії, які надають IT-послуги критично важливій національній інфраструктурі. Ухвалення закону очікується до кінця року.
"Спроби порушити наш спосіб життя і атакувати нашу цифрову економіку тільки набирають обертів, і ми не стоятимемо осторонь, поки ці інциденти тримають у заручниках наше майбутнє процвітання", - заявив міністр технологій Пітер Кайл.
Законопроєкт про кібербезпеку і стійкість розглядається адміністрацією прем'єр-міністра Кіра Стармера як пріоритетний після серії атак. Зокрема, після атаки минулого літа на Synnovis - компанію-постачальника патологоанатомічних послуг Національній службі охорони здоров'я, що призвело до тисяч відкладених медичних візитів.
Bloomberg пише, що ця атака паралізувала лікарні та клініки в Лондоні, внаслідок чого постраждали десятки пацієнтів. Це призвело до довгострокового або постійного збитку для їхнього здоров'я щонайменше у двох випадках.
Крім цього, торік Велика Британія звинуватила КНр у зломах Виборчої комісії та системи виплати заробітної плати Міністерства оборони. Однак Китай заперечував і те, і інше.
У Міністерстві науки, інновацій та технологій додали, що міністри вивчають додаткові заходи, які дадуть змогу Пітеру Кайлу доручити окремим компаніям вжити заходів для захисту від зломів і загроз ланцюжкам поставок. Також буде запропоновано нові заходи захисту для центрів обробки даних.
За даними уряду, кібератаки обходяться економіці Британії приблизно в 28 млрд доларів США на рік, при цьому за останні 12 місяців 50% британських підприємств постраждали від порушень або атак.
Нагадаємо, у лютому 2025 року Британія, Сполучені Штати та Австралія запровадили санкції проти російської компанії Zservers. У британському уряді та Мінфіні США повідомили, що компанія надавала підтримку хакерській групі LockBit у проведенні кібератак, щоб вимагати кошти.

