Електроскутер для дорослих: як вибрати, які моделі популярні та чи варто купувати?
Електроскутер для дорослих: як вибрати, які моделі популярні та чи варто купувати?

Електроскутер для дорослих: як вибрати, які моделі популярні та чи варто купувати?

У багатьох країнах скутери є головним видом транспорту, водночас в Україні їх часто розглядають як розвагу. Але якщо звичайний скутер зручний, то електроскутер — справжня знахідка, він може бути надзвичайно корисним навіть якщо є автомобіль. Пропонуємо дізнатися більше про використання електроскутерів, їхні переваги, моделі та правила вибору.

Чому варто придбати електроскутер?

Електроскутер — практичний вид транспорту, він зручний і для міських умов, і для пересування поза містом. Він економічний, бо заряджати електроскутер дешевше, ніж заправляти пальним автомобіль. Про зручність персонального транспорту в порівнянні з громадським годі й казати, а з додаткових плюсів — його не лякає жоден затор, та й пошук паркування у місті перестає бути проблемою. Такі функції, як-от система навігації, керування через мобільний додаток, знімні батареї та складні моделі, роблять електроскутери максимально комфортними.

На відміну від автомобіля та мотоцикла, двигун електроскутера не виробляє шкідливих вихлопних газів, а також не створює шумового забруднення. До того ж хоч керування таким транспортом не потребує великих зусиль, дає змогу підтримувати опорно-руховий апарат у тонусі.

Популярні моделі електроскутерів

Популярність моделей залежить від цілей та від умов експлуатації. Ось, наприклад декілька моделей, які були популярні в Україні у 2024 році.

  • Maxxter NOVA — компактний двомісний скутер із запасом ходу до 80 км. Підходить для міських умов завдяки маневреності та зручному багажнику, має систему захисту від крадіжки.
  • E-Mania ZERO — модель із запасом ходу до 80 км, гідравлічними гальмами та подвійною амортизацією, гарантує комфортну їзду не надто рівними дорогами.
  • Segway-Ninebot E125S — стабільна та безпечна модель з розумною матричною фарою, системою гальмування з ABS та переднім дисплеєм.
  • Prologix ES8004 — потужний літій-іонний акумулятор гарантує запас ходу до 80 км, а широкі покришки та амортизатори оптимальні для заміських маршрутів.
  • E-Mania Maverick — має міцну раму, гідравлічні гальма та запас ходу до 65 км, надійний для далеких поїздок.

Як вибрати електроскутер?

Електроскутер для дорослих ідеально підходить під конкретні потреби, коли під час вибору враховано кілька чинників:

  • Потужність двигуна — від нього залежить швидкість та здатність впоратися із рухом вгору. Для міських умов достатньо 350–500 Вт, а ось для заміського рельєфу краще вибирати щонайменше 800 Вт.
  • Місткість батареї — від неї залежить запас ходу, тобто відстань на одному заряді, яка зазвичай варіюється від 15 до 50 км. Що більше місткість батареї, то більше запас ходу.
  • Максимальна швидкість — для коротких поїздок достатньо 20–25 км/год, а для далеких краще вибирати не менш ніж  40 км/год, проте враховуйте, що на швидкість впливає рельєф місцевості та навантаження.
  • Вантажність та вага. Якщо скутер доведеться часто переносити, вибирайте легкі моделі. Зверніть увагу на вантажність, вона має відповідати вазі водія або водія + пасажира, якщо скутер двомісний. Звісно, скутери з великою вантажністю та великим багажником зручні для перевезення вантажів.
  • Тип коліс. Тверді литі колеса підходять для рівних доріг, а пневматичні колеса підвищують комфорт під час їзди нерівною поверхнею. Великий діаметр коліс (від 8–10 дюймів) покращує стійкість.
  • Система гальмування. Від якості гальм залежить ваша безпека. Переконайтеся, що скутер має надійні дискові, барабанні або електронні гальма.
  • Захист від води та пилу. Електроскутери, які використовуватимуться під час високої вологості, потребують рейтингу захисту не менше IP54.
  • Додаткові функції, як-от амортизатори, складна конструкція, додаткове підсвічування, вбудований дисплей тощо можуть гарантувати значний комфорт в певних умовах. Проте за них доведеться й більше заплатити, тож обирайте лише потрібні.

Виберіть кілька моделей, які підходять вам за параметрами та бюджетом, та порівняйте їх. Обов’язково зверніть увагу на репутацію бренда та доступність сервісних центрів.

Источник материала
loader
loader