«Радіо Швеції» припиняє мовлення українською
«Радіо Швеції» припиняє мовлення українською

«Радіо Швеції» припиняє мовлення українською

Керівництво «Радіо Швеції» вважає, що потреба в новинах українською вже не така велика, як була раніше, оскільки кількість людей, що прибувають до Швеції з України, виявилася меншою, ніж очікувалося.

«Радіо Швеції» припиняє роботу української редакції новин після трьох років мовлення. Про це повідомили на сайті мовника.

«Радіо Швеції» вирішило розпочати випуск новин українською мовою для українських біженців у Швеції наприкінці квітня 2022 року. Працівники української редакції Карл Волкогон та Юлія Кизик створювали матеріали про Швецію, а також знайомили українців з устроєм шведського суспільства, роботою держустанов тощо.

Зараз ця тимчасова ініціатива завершилася. Керівництво «Радіо Швеції» пояснює своє рішення тим, що потреба в новинах українською мовою вже не така велика, як була раніше, оскільки кількість людей, які прибувають до Швеції з України, виявилася меншою, ніж очікувалося.

Українці у Швеції можуть слухати новини мовника шведською та англійською. Водночас усі попередні випуски українською залишаться на цифрових платформах мовника.

Продюсер української редакції Карл Волкогон вважає, що українці у Швеції все ще потребують інформаційної підтримки.

«Найближчим часом буде актуальне питання майбутнього, тому що зараз діє правова невизначеність щодо директиви про тимчасовий захист і того статусу, який зможуть отримати українці після директиви. Я думаю, що це буде найважливіша тема упродовж цього року. І мені дуже прикро, що ми не зможемо продовжувати її висвітлювати на нашому радіо», — сказав він.

ДОПОВНЕНО: У коментарі «Детектору медіа» Карл Волкогон розповів, що команда розуміла від початку, що проєкт є тимчасовою ініціативою для підтримки українських біженців. Про рішення закрити редакцію журналістам повідомили ще в листопаді 2024 року.  

За словами Волкогона, минулого року через велику програму заощаджень «Радіо Швеції» припинило мовлення мовою тигрінья, курдською, а також російською. Російська редакція, як зауважив журналіст, також була тимчасовим проєктом для протидії пропаганді. Цьогоріч вирішили закрити й українську редакцію.     

Зараз Карл Волкогон перебуває в пошуку роботи в журналістиці або інших дотичних сферах, яка була би корисною для України та українців.

Журналістка Юлія Кизик у розмові з «ДМ» також розповіла, що зараз шукає роботу у шведських медіа. 

«Оскільки ми мали рішення про закриття української редакції ще шість місяців тому, то зараз я вже в активному процесі. Моя головна мета і бачення — це робота, в якій я можу шведською мовити про те, що відбувається в Україні, більше розповідати про Україну. Зараз я фокусуюся на цьому», — сказала вона. 

«Радіо Швеції» мовить з 1925 року. Починаючи з 2010-го, ефіри іноземних служб мовлення транслюються лише в інтернеті. Фінансується радіо за рахунок особливого податку на приймачі і телевізори.

На світлині — журналісти Карл Волкогон та Юлія Кизик

Фото: «Радіо Швеції»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader