У Бельгії скасували показ російської пропагандистської стрічки «Росіяни на війні»
У Бельгії скасували показ російської пропагандистської стрічки «Росіяни на війні»

У Бельгії скасували показ російської пропагандистської стрічки «Росіяни на війні»

Фільм Анастасії Трофімової представляє російських солдатів у війні проти України як «жертв обставин», замовчуючи їхню відповідальність за воєнні злочини

Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен (Бельгія) скасував показ російського пропагандистського фільму «Russians at War» після звернення українського посольства в Бельгії.

Про це йдеться у повідомленні МЗС України у телеграм.

Фільм Анастасії Трофімової представляє російських солдатів у війні проти України як «жертв обставин», замовчуючи їхню відповідальність за воєнні злочини — вбивства, тортури, зґвалтування, мародерство та примусову депортацію українських дітей.

У МЗС кажуть, що демонстрація таких фільмів — це частина російської інформаційної війни, спрямованої на виправдання своєї агресії проти України.

«Українське Посольство звернулося до федерального уряду та уряду регіону Фландрія, місцевої влади Льовена, керівництва фестивалю DOCVILLE та Льовенського Католицького університету із закликом скасувати показ цього фільму.

У результаті керівник фестивалю DOCVILLE та ректор Льовенського Католицького університету повідомили про скасування показу»,— йдеться у повідомленні посольства.

У  МЗА наголомили, що російській пропаганді немає місця на культурних платформах. Культурна сцена не має використовуватися для поширення брехні про війну та виправдання агресора.

Раніше Український інститут висловив стурбованість з приводу запланованого показу документального фільму російської режисерки Анастасії Трофімової на Будапештському міжнародному фестивалі документального кіно  (BIDF)  1-2 лютого 2025 року і закликав скасувати показ та будь-які подальші демонстрації стрічки.

«Russians at War» («Росіяни на війні») — стрічка російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової, колишньої співробітниці пропагандистської медіамережі Russia Today. Трофімова майже рік провела з російським батальйоном, який воює на сході України. В описі фільму вказано, що він розповідає історії російських солдатів, які нібито «допоможуть глибше зрозуміти цю війну». 

Фільм створено в копродукції Канади та Франції. Він дістав фінансування від державного Канадського медіафонду в розмірі 340 тис. доларів. Конгрес українців Канади (UCC) закликав канадський уряд розслідувати, чому пропагандистський фільм «Росіяни на війні» зняли за гроші платників податків Канади.

Канадський медіафонд (CMF) пояснив «Детектору медіа», за якою процедурою виділив кошти на фільм «Росіяни на війні». У Фонді розповіли, що стрічку обрав за спеціальною програмою мовник TVO, акредитований канадським медіарегулятором. Згодом, під тиском української громади й дипломатів, канадська компанія TVO відмовилася від подальшої підтримки фільму.

5 вересня цю стрічку показали в позаконкурсній програмі Венеційського міжнародного кінофестивалю. Ще три покази були заплановані на 6 вересня. Проти цього показу висловили рішучий протест МЗС України та посол України в Італії. Держкіно закликало організаторів фестивалю виключити цей фільм з програми.

Також у вересні цей фільм показали на Міжнародному кінофестивалі в Торонто (TIFF). З вимогою скасувати показ стрічки до організаторів кінофестивалю зверталися Генеральне консульство України в Торонто, група народних депутатів України. Засудила показ фільму віцепрем’єр-міністерка Канади Христя Фріланд.

TIFF спершу скасував покази фільму через нібито «серйозні загрози для роботи фестивалю та громадської безпеки». Проте за кілька днів відновив їх. Організатори вважають, що стрічку Анастасії Трофімової не можна вважати російською пропагандою, оскільки це канадсько-французька копродукція, яка фінансувалася канадськими агентствами.

26 вересня Цюрихський кінофестиваль також скасував публічні покази пропагандистського фільму «Росіяни на війні».

Міністерство культури та стратегічних комунікацій (МКСК) внесло режисерку стрічки Анастасію Трофімову до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. У жовтні Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження у справі Трофімової. Досудове розслідування розпочали у кримінальному провадженні за ознаками ч. 3 ст. 436-2 КК України (виправдовування та визнання правомірною російської агресії).

  • Читайте також: Авторка пропагандистського фільму «Росіяни на війні» дала інтерв'ю, в якому неодноразово спалилася

На фото: кадр з фільму

У Бельгії скасували показ російської пропагандистської стрічки «Росіяни на війні» - Фото 1
Інфопростір
Новини
25 Березня 2025
20:46

Посольство України в Нідерландах закликало скасувати покази пропагандистського фільму «Росіяни на війні»

Мар'яна Зінченко
0
6007
У посольстві наголосили, що режисерка порушила українське законодавство, незаконно перетнувши державний кордон України для знімання фільму.

Пропагандистську стрічку «Росіяни на війні» режисерки Анастасії Трофімової хочуть показати в Гаазі, проте українське посольство закликало скасувати покази

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
У посольстві наголосили, що режисерка порушила українське законодавство, незаконно перетнувши державний кордон України для знімання фільму.

Пропагандистську стрічку «Росіяни на війні» режисерки Анастасії Трофімової хочуть показати в Гаазі, проте українське посольство закликало скасувати покази

Теги по теме
МИД Украины Бельгия
Источник материала
loader
loader