/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2F9a729889b0e50c732c0d049946f90cd0.jpg)
Стали акцією залякування та попередження: Армія Китаю почала навчання поблизу Тайваню
Кожного дня в них беруть участь понад 70 літаків і 15 кораблів, Китай біля своїх берегів випробовує міст із барж, що спрощує висадку десанту.
Китай другий день поспіль проводить військові навчання в районі Тайваню, направляючи військові кораблі та винищувачі до острова.
За словами Пекіна, це є попередженням президенту країни Лаю Цинде, після того як він назвав Китай «іноземною ворожою силою».
Сьогодні навчання будуть зосереджені на здатності китайських військових контролювати і перекривати моря і небо навколо Тайваню, йдеться в заяві старшого полковника Ши І, представника регіонального командування Народно-визвольної армії Китаю, відповідального за Тайвань.
Він також повідомив, що в Східно-Китайському морі китайські війська провели бойові дальні удари по «змодельованим цілям ключових портів і енергетичних об’єктів».
Армія Китаю випустила відео із імітацією ударів по Тайваню.
Згідно з даними Sohu, винищувачі-бомбардувальники НОАК відпрацювали тактику «створення ударних позицій», щоб перевірити можливості військ «в області регіонального контролю, спільної блокади і нанесення точних ударів».
У вівторок Міністерство національної оборони Тайваню підрахувало кількість китайських військових засобів, які наблизилися до Тайваню лише в перший день навчань; було зафіксовано 71 виліт військових літаків, включаючи безпілотники, і 21 військово-морський корабель, що курсував навколо острова, пише The New York Times.
На другий день Міноборони країни повідомило про наближення до острова 76 китайських літаків, 37 з яких увійшли в зони ППО Тайваню, і 15 кораблів.
Останніми тижнями Китай проводить незвичайні маневри на своєму південному узбережжі за участю трьох спеціальних барж.
Судна з’єднуються один з одним, формуючи довгий міст, який виходить від глибоких вод до узбережжя.
Ці маневри також стали попередженням для Тайваню.
На думку експертів, ідея з баржами допоможе висадити десятки тисяч військовослужбовців, їх озброєння і техніку на берегах Тайваню.
Розвиток цієї можливості є пріоритетом китайського лідера Сі Цзіньпіна в його прагненні поглинути Тайвань — або через переговори, або за допомогою війни, пише NYT.
Китай вважає Тайвань своєю провінцією і виступає проти його незалежності.
Тайбей розглядає 2027 рік як потенційну дату вторгнення КНР, писав раніше Bloomberg.

