/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Ff32542941a9fac47221807c8f69b566f.jpg)
Іран "перестане існувати до вересня", якщо не ухвалить ядерну угоду Трампа – ЗМІ
Іран може "зникнути" до вересня 2025 року, якщо не прийме запропоновану президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом угоду про без’ядерний статус.
Вашингтон вимагає від Тегерана відмовитися від своєї ядерної програми.
Про це повідомляє Daily Express з посиланням на джерела, близькі до адміністрації Трампа.
За словами співрозмовників журналістів, у Ірану залишається все менше часу для укладення угоди та демонтажу своєї ядерної програми.
На цьому тлі США посилюють військову присутність на Близькому Сході, залучаючи бомбардувальники та додаткову авіаносну групу.
Ці заходи, як вважає Daily Express, є сигналом того, що Вашингтон готовий до рішучих дій у разі відмови Ірану від переговорів.
"Президент США Дональд Трамп вже попередив Іран, що "будуть бомбардування", якщо угоду не буде укладено, і наказав направити на Близький Схід більше стратегічних авіаескадрилій та другу авіаносну групу", – пише ЗМІ.
Водночас Ізраїль, який, за прогнозами, очолить будь-який напад на ісламський режим, хоча й офіційно зберігає стриманість, теж готовий до військового сценарію.
"Так, ми готові дати президенту Трампу час на спробу укласти вигідну угоду, якій ми також віддаємо перевагу перед війною.
Але військовий варіант безперечно реальний – він знаходиться на столі, і час для ухвалення рішення наближається", – сказав один із провідних правих парламентаріїв Ізраїлю в коментарі журналістам.
Високопоставлене джерело з Армії оборони Ізраїлю наголосило: "Ізраїль більше не може миритися з активними терористичними загрозами".
Напади Ізраїлю 26 жовтня минулого року у відповідь на "безпрецедентну" атаку з боку Ірану – знищили більшу частину повітряної оборони ісламського режиму в Сирії, Іраку та самому Ірані, а також підірвали здатність Тегерана виробляти безпілотники та інтегрувати боєголовки з ракетами.
"Це були основні перешкоди у розгляді великої повітряної кампанії проти Ірану", – сказав представник ЦАХАЛ.
Журналісти зазначають, що Ізраїль має відчуття "відновленої впевненості", пов’язане з можливим поверненням Трампа до Білого дому, оскільки його адміністрація дала зрозуміти, що, на відміну від адміністрації Джо Байдена, для Ізраїлю більше немає "червоних ліній" у стримуванні іранських амбіцій.
Водночас у Пентагоні заявили, що США розгортають у зоні відповідальності Центрального командування (CENTCOM) авіаносну ударну групу на чолі з авіаносцем Carl Vinson.
У регіоні також залишається авіаносна ударна група на чолі з авіаносцем Harry S.
Truman, повідомив офіційний представник Пентагону Шон Парнелл.
"Після завершення планових навчань в Індо-Тихоокеанському регіоні авіаносна ударна група на чолі з авіаносцем Carl Vinson прибуде до зони CENTCOM для сприяння регіональній стабільності, стримування агресії та захисту регіональних торговельних шляхів", – йдеться у заяві.
Крім того, авіаносна ударна група на чолі з авіаносцем Nimitz "розпочала розгортання у західній частині Тихого океану для збереження нашої переваги у бойових діях в Індо-Тихоокеанському регіоні".
Міністр оборони США Піт Гегсет також розпорядився розмістити в регіоні додаткові ескадрильї ВПС.
США "як і раніше прихильні регіональній безпеці в зоні Центрального командування і готові відреагувати на дії будь-якого державного або недержавного суб’єкта, який прагне розширити або загострити конфлікт у регіоні", заявив Парнелл.
"Міністр Гегсет продовжує чітко давати зрозуміти, що якщо Іран або його довірені особи загрожуватимуть американському персоналу та інтересам у регіоні, Сполучені Штати вдадуться до рішучих дій для захисту наших людей", – додав він.

